Zatrzymano mężczyznę, który groził zabiciem Obamy

12

Prokuratura federalna w stanie Utah poinformowała w sobotę o zatrzymaniu mężczyzny, który - likwidując konto w banku - miał powiedzieć kasjerom, że jego zadaniem jest zabicie prezydenta USA Baracka Obamy.

Prokuratura federalna w stanie Utah poinformowała w sobotę o zatrzymaniu mężczyzny, który – likwidując konto w banku – miał powiedzieć kasjerom, że jego zadaniem jest zabicie prezydenta USA Baracka Obamy.

Zastępca prokuratora Barbara Bearnson powiedziała, że Daniel James Murray został zatrzymany w miejscowości Laughlin w stanie Nevada przez agentów Secret Service (służba odpowiedzialna za bezpieczeństwo prezydenta) i policję metropolitalną Las Vegas. 36-letni Murray zostanie doprowadzony do sądu prawdopodobnie w poniedziałek.
Służby federalne wystawiły nakaz aresztowania mężczyzny, który miał czynić swoje groźby w banku w miejscowości St. George w stanie Utah w ostatni czwartek.
"Mamy misję – zabić prezydenta Stanów Zjednoczonych" – miał powiedzieć podczas jednej z wizyt w banku.
Jamer Murray pochodzi z Nowego Jorku ostatnio intensywnie podróżował po Stanach Przebywał m.in. w Kalifornii, Utah, Georgii, Oklahomie i prawdopodobnie w Teksasie. Mężczyzna ma zarejestrowanych na swoje nazwisko co najmniej osiem sztuk broni, w tym półautomatycznej, a także rewolwery.

Czytaj także:

Misja: zabić prezydenta Obamę

bat (pap) r

Autor: