Złoty Glob dla Bohemian Rhapsody

0
9

Złoty Glob w kategorii „najlepszy reżyser” otrzymał Alfonso Cuaron za film „Roma”. Jego akcja rozgrywa się w Meksyku. Bohaterami filmu są służąca i rodzina z klasy średniej, a tłem – stosunki społeczne w latach 70-tych ubiegłego wieku. Produkcja ta została też nagrodzona w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Za najlepszą komedię uznano „Green Book” Petera Farrelly’ego. Obraz ten wygrał również w kategorii najlepszy scenariusz. 

Nagrodzony w kategorii najlepszy aktor w filmie dramatycznym został Rami Malek grający rolę FreddiegoMercury'ego w „Bohemian Rhapsody”. Najlepszą aktorką w tej kategorii filmowej została Glenn Close, która doceniona została za rolę w dramacie „Żona”. 

W kategorii najlepsza rola żeńska w komedii lub musicalu wygrała Olivia Colman grająca w obrazie „Faworyt”, a w tej samej kategorii, tyle że dla męskich aktorów – wygrał Christian Bale, który wcielił się w postać wiceprezydenta Dicka Cheneya w komediodramacie „Vice”. 

Złoty Glob w kategorii drugoplanowa rola żeńska otrzymała Regina King, która zagrała w filmie „If Beale Street Could Talk” w reżyserii Barry Jenkins. Za najlepszą drugoplanową rolę męską nagrodzony Złotym Globem został Mahershala Ali, który wystąpił w obrazie „Green Book”.

Najlepszym pełnometrażowym filmem animowanym został „Spider-Man Uniwersum”.
Uroczystość tradycyjnie jest organizowana w Beverly Hills. Gospodarzami tegorocznej ceremonii byli Sandra Oh i Andy Samberg. Nominacje przyznano w 25-ciu kategoriach.

Autor: AS, (IAR)