Burmistrz Eric Adams zakażony koronawirusem

50

W minioną niedzielę, czyli w setny dzień swojego urzędowania, burmistrz Nowego Jorku Eric Adams otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Jak informują władze miasta, burmistrz ma tylko delikatne objawy i nic nie zagraża jego życiu. Odwołał on swoje uczestnictwo we wszelkich nadchodzących wydarzeniach i obecnie przebywa w izolacji.

Jak podkreślił sam burmistrz, natychmiast rozpoczyna również przyjmowanie leków antywirusowych, które za darmo może otrzymać każdy mieszkaniec Nowego Jorku.

Obecnie swoje sprawy będzie załatwiał zdalnie. Nie ma w planach odkładania swoich obowiązków na późniejsze terminy.

Adams w ostatnim czasie uczestniczył w wielu wydarzeniach publicznych, w tym w otwarciu stadionu Yankees, rozpoczęciu konwencji National Action Network oraz w dorocznej kolacji Gridiron Dinner w Waszyngtonie, która odbyła się w minioną sobotę.

Przed kolacją, wszyscy jej uczestnicy musieli okazać dowód szczepienia oraz przejść test na obecność koronawirusa. Wszystkie testy dały wynik negatywny.

W marcu burmistrz Adams zniósł wymóg dotyczący masek i szczepionek w niektórych zamkniętych obiektach, takich jak sale gimnastyczne, kina i restauracje.