8-miesięczne dziecko wśród rannych w pożarze

14

8-miesięczne dziecko trafiło do szczecińskiego szpitala po tym, jak w Kamieniu Pomorskim w poniedziałek po północy doszło do pożaru hotelu socjalnego.


FOTO: PAP

Strażacy gaszą płonący budynek hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim

8-miesięczne dziecko, którego stan jest wyrównany i dobry, trafiło do szczecińskiego szpitala po tym, jak w Kamieniu Pomorskim w poniedziałek po północy doszło do pożaru hotelu socjalnego.

Dr Tadeusz Sokala ze szpitala św. Wojciecha w Szczecinie powiedział, że stan dziecka jest dobry i wyrównany, ma poparzenia 12 procent ciała. Lekarz podkreślił, że jeśli okaże się, że dziecko nie ma uszkodzeń dróg oddechowych, to rokowania są dobre.
Z kolei w szpitalu w Gryficach leżą 3 osoby, w tym w Centrum  Oparzeń – młody mężczyzna z oparzeniami twarzy i rąk – powiedział  dr Andrzej Krajewski z tej placówki. Stan młodego mężczyzny jest ciężki, ale nie zagrażający życiu.
Krajewski zaznaczył, że Centrum było przygotowane na przyjęcie 10  osób, ale poszkodowani w pożarze mają najczęściej złamania kończyn  (niektórzy, by uciec przed pożarem, skakali z okien budynku).
W szpitalu w Kamieniu Pomorskim przebywa aktualnie 9 osób. Rzeczniczka szpitala Aneta Bawiec poinformowała, że 4 osoby  zostały poddane opiece ambulatoryjnej i wypisane ze szpitala. W samym Szczecinie są ponadto hospitalizowane 3 osoby.

TB (PAP)

Autor: