Ambasador USA w Polsce przywitała się z Polakami

11

Za pośrednictwem krótkiego wideo nowa ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher przywitała się z Polakami. W jej przemówieniu nie zabrakło słów wypowiedzianych w języku polskim.

Przywitanie z Polakami nowa ambasador rozpoczęła od słów “Dzień dobry”, w kolejnych słowach zwróciła się do polaków w języku angielskim – “Nazywam się Georgette Mosbacher i jestem zaszczycona, że mogę pełnić funkcję Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce” – powiedziała Mosbacher i dodała, że dzieje się to w szczególnym roku – “Ten rok jest wyjątkowy, przypada w nim setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i jestem szczęśliwa, że Stany Zjednoczone mogą obchodzić tą wspaniałą rocznicę razem z Polakami” mówiła nowa ambasador.

W wideo wspomniała także o roli Polski w NATO i znaczenia naszego kraju dla bezpieczeństwa w USA. Na zakończenie przekazała pozdrowienia Polakom i ma nadzieję, na szybki przyjazd do naszego kraju – “Nie mogę się doczekać przyjazdu do Polski i jeszcze lepszego poznania jej wspaniałych mieszkańców, kultury i historii” – powiedziała nowa ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

 

Autor: PC