Amerykańscy kongresmeni w Sejmie

0
0

Ryszard Terlecki przypomniał, że oba nasze kraje będą w przyszłym roku obchodzić stulecie ustanowienia stosunków dyplomatycznych. Podkreślił, że Stany Zjednoczone są dla Polski niezwykle ważnym partnerem. Wicemarszałek dodał, że dla naszego kraju sprawa bezpieczeństwa jest kluczowa, dlatego obecność amerykańskich żołnierzy w Polsce jest dla nas tak istotna. Ryszard Terlecki podziękował także amerykańskim parlamentarzystom za wsparcie polskiego stanowiska w sprawie Nord Stream 2 oraz poparcie Waszyngtonu dla idei Międzymorza.

Z kolei Bill Flores, przewodniczący amerykańskiej delegacji, przekazał gratulacje z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że Stany Zjednoczone są dumne ze stu lat partnerstwa. „Mamy wspólne wartości” – zaznaczył Bill Flores.  Deputowani do Izby Reprezentantów docenili także wagę, jaką Polska przywiązuje do obronności i wydatków na bezpieczeństwo.  Podczas spotkania poruszono również kwestię migracji do Europy oraz sytuacji w Polsce, w tym reformy sądownictwa i nadchodzących wyborów.

Prócz Billa Floresa z wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim spotkali się David Price, Susan Davis, Dina Titus i Gerry Connolly z Izby Reprezentantów. Stronę polską reprezentowali posłowie Anita Czerwińska i Piotr Pyzik, członkowie Zespołu Parlamentarnego Polska-Stany Zjednoczone.

Autor: PC