Biało-czerwony Boeing już w Polsce

0
1

Lot z zachodniego wybrzeża USA trwał ponad 9 godzin. Jak mówi rzecznik narodowego przewoźnika Adrian Kubicki, samolot wcześniej przeszedł niezbędne testy. Kontrolowane były wszystkie elementy, które gwarantują bezpieczeństwo lotu. Samolot kilka razy wzbijał się w powietrze, by możliwe były niezbędne kontrole. Za sterami zasiadali piloci testowi zatrudniani przez firmę Boeing. Rzecznik zapewnił, że maszyna przekazana naszemu narodowemu przewoźnikowi jest w pełni sprawna i gotowa do normalnej pracy.

Uczestnikami pierwszego rejsu byli przedstawiciele LOT-u, firmy Boeing i dziennikarze. Adrian Kubicki podkreślił, że dla pilotów jest to normalna praca. Zachowują taką samą czujność jak podczas lotów z pasażerami. Jedyną różnicą jest fakt startu z lotniska należącego do firmy Boeing, które jest przeznaczone tylko dla nowych samolotów, a pasażerowie nie mają możliwości korzystania z niego.

Biało-czerwony dreamliner niemal od razu wejdzie do służby. W pierwszy rejs z pasażerami maszyna poleci do Toronto. Będzie także latać do Los Angeles, Nowego Jorku, Seulu, Pekinu, Tokio oraz do Singapuru.

Autor: PC