Członkowie rządu chcą do Brukseli

15

Wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński i były minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski - między innymi te osoby znajdą się na „jedynkach” Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu.

We wtorek odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Listy z nazwiskami przedstawiły rzeczniczka tej partii Beata Mazurek i wicepremier Beata Szydło. Beata Mazurek podkreśliła, że kandydatów jest więcej niż miejsc więc partia potrzebuje więcej czasu, by listy przedstawić w całości.

„Jedynką” na liście PiS w Warszawie w wyborach do europarlamentu będzie europoseł Jacek Saryusz-Wolski, z drugiego miejsca wystartuje europoseł Ryszard Czarnecki. Pierwsze miejsce na liście na Mazowszu zajmie wicemarszałek Senatu Adam Bielan, a w okręgu łódzkim były szef MSZ Witold Waszczykowski, „dwójką” w okręgu łódzkim będzie rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
Wicepremier Beata Szydło wystartuje z pierwszego miejsca na liście w okręgu małopolskim – świętokrzyskim, a z drugiego – europoseł Ryszard Legutko. Minister edukacji Anna Zalewska będzie „jedynką” w dolnośląskim – opolskim, a z drugiej pozycji wystartuje minister Beata Kempa.

„Jedynką” w zachodniopomorskim będzie szef MSWiA Joachim Brudziński. Pierwsze miejsce na liście PiS na Pomorzu zajmie europosłanka Anna Fotyga, a drugie minister Jarosław Sellin. W lubelskim „jedynką” będzie Elżbieta Kruk, z drugiego miejsca wystartuje rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.
Z numerem pierwszym z okręgu wielkopolskiego wystartuje europoseł Zdzisław Krasnodębski. W okręgu kujawsko-pomorskim – Kosma Złotowski. Europoseł Tomasz Poręba będzie „jedynką” okręgu podkarpackiego. Z okręgu śląskiego z numerem pierwszym wystartuje natomiast europosłanka Jadwiga Wiśniewska. W okręgu podlaskim-warmińsko-mazurskim z numerem pierwszym wystartuje europoseł Karol Karski.

Jak poinformowała na Twitterze Beata Mazurek, szefem sztabu w kampanii do Parlamentu Europejskiego decyzją Komitetu Politycznego PiS został wybrany eurodeputowany Tomasz Poręba. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą 52 europosłów w 13 okręgach.

Autor: PC (IAR)