Duda pisze do Trumpa z okazji Dnia Niepodległości

5

Prezydent Andrzej Duda złożył narodowi amerykańskiemu życzenia z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Przesłał na ręce prezydenta Donalda Trumpa w imieniu Narodu Polskiego i własnym "najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla całego Narodu Amerykańskiego".

Andrzej Duda przypomniał, że Polskę i Stany Zjednoczone łączą szczególne więzy wieloletniej przyjaźni i braterstwa. „W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie zapominamy, że Stany Zjednoczone nie tylko uznały odrodzenie polskiej państwowości jako warunek pokojowego ładu w Europie po zakończeniu I wojny światowej, ale także, już po nastaniu II Rzeczypospolitej, udzieliły jej tak potrzebnego wsparcia materialnego” – napisał prezydent Andrzej Duda.

Przypomniał, że w 2019 roku Polska i Stany Zjednoczone będą wspólnie świętować stulecie nawiązania relacji dyplomatycznych. Andrzej Duda napisał, że siła i wielowymiarowość tych kontaktów nieustannie wzbogaca nasze narody w ramach bliskiej współpracy politycznej, gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Podkreślił że dzisiaj, w obliczu poważnych wyzwań i zagrożeń, w sposób szczególny doceniamy amerykański wkład w gwarancje bezpieczeństwa dla Polski i innych sojuszników w regionie. „Ciesząc się na możliwość naszego osobistego spotkania w najbliższym czasie, pragnę raz jeszcze przekazać najlepsze życzenia zdrowia, sukcesów i pomyślności dla Pana Prezydenta i wszystkich Amerykanów.” – napisał prezydent Andrzej Duda.

Autor: PC