Kancelaria Prezydenta: Palikot jest podły

8

Kancelaria Prezydenta zastanowi się nad ewentualną reakcją na wypowiedź Janusza Palikota (PO), w której znów pytał, że Lech Kaczyński "cierpi na chorobę alkoholową". To próba odwrócenia uwagi od kłopotów Palikota związanych z finansowaniem kampanii wyborczej - uważa Tomasz Dudziński (PiS).


FOTO: PAP

Zdaniem ministra w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy poseł Janusz Palikot swoimi wystąpieniami łamie wszelie zasady

Kancelaria Prezydenta zastanowi się nad  ewentualną reakcją na wypowiedź Janusza Palikota (PO), w której  znów pytał, że Lech Kaczyński "cierpi na chorobę alkoholową". To  próba odwrócenia uwagi od kłopotów Palikota związanych z  finansowaniem kampanii wyborczej – uważa Tomasz Dudziński (PiS). 

Palikot napisał w niedzielę na swoim blogu, że "ponawia – choć  tym razem czyni to w formie zdecydowanie bardziej stanowczej –  swoje żądanie odpowiedzi na pytanie: czy prezydent Lech Kaczyński  cierpi na chorobę alkoholową".  Później, na konferencji prasowej w Lublinie zapowiedział, że  zwróci się do marszałka Sejmu z pytaniem, czy prezydent jest  zdolny do pełnienia funkcji zwierzchnika sił zbrojnych.
Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda postępowanie Palikota określił m.in. jako "niegodne". "Pan Palikot łamie  wszelkie granice tutaj, w tym zakresie i jest to zachowanie  zdumiewające, szokujące, powiedziałbym podłe – powiedział. –  Dzisiaj nie komentujemy tej sprawy, będziemy się zastanawiać co z  tym zrobić. Są różne możliwości reakcji".
W sprawie Palikota zabrał też głos poseł PiS Tomasz Dudziński,  który uważa, że poseł PO w ten sposób próbuje odwrócić uwagę od   kłopotów związanych z finansowaniem swojej kampanii wyborczej. "Na  Januszu Palikocie czapka coraz bardziej gore; każdy dzień przynosi  coraz więcej informacji na temat coraz bardziej oczywistych  nieprawidłowości w finansowaniu kampanii pana posła Janusza  Palikota, a tym samym Platformy Obywatelskiej" – mówił Dudziński  na niedzielnej konferencji w Warszawie.
Palikot – mówił ponadto poseł PiS – zamiast interesować się  zakupami alkoholu dla Kancelarii Prezydenta, powinien pytać o  spożycie tego typu trunków w kancelarii premiera Donalda Tuska.  "Niedawno prasa donosiła, że kancelaria zakupiła wino na kwotę 70  tysięcy złotych" – podkreślił Dudziński.
"Happening" – tak wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak określił  niedzielne zachowanie swego partyjnego kolegi. "Rozumiem, że w ten  piękny dzień, to doskonała okazja, by popisać się kaskadą  możliwości w wymiarze kreowania zjawiska i poseł Palikot to  doskonale wykorzystuje" – powiedział Dolniak.

TB (PAP)

Autor: