Katowice Airport przyjmie większość samolotów z pomocą humanitarną dla Ukrainy

72

Katowice Airport w Pyrzowicach przyjmie większość samolotów ONZ z pomocą humanitarną ze świata dla Ukrainy – poinformował Dziennik Zachodni.
Dziennik poinformował, że po wizycie przedstawicieli Organizacji Narodów Zjednoczonych, którzy ocenili predyspozycje obiektu do tego typu misji, do lotniska imienia Wojciecha Korfantego uruchomiono most powietrzny z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Jak poinformowało w mediach społecznościowych lotnisko, pierwszy samolot z Port Sudan wylądował w Pyrzowicach w sobotę wieczorem. “Na pokładzie Airbusa A340-300 dostarczono 46 ton wysokoenergetycznej żywności. Kolejne operacje z pomocą humanitarną dla mieszkańców Ukrainy, która została zbrojnie napadnięta przez Rosję, odbędą się w najbliższych dniach” – powiedział rzecznik Katowice Airport Piotr Adamczyk.
Dziennik Zachodni przekazał, że katowickie lotnisko to obecnie lider krajowy w segmencie cargo w gronie trzynastu polskich lotnisk regionalnych. W 2021 roku zanotowano najlepszy wynik w historii portu, 32 tysiące 104 tony obsłużonego frachtu, czyli o 11 tysięcy 729 ton więcej niż rok wcześniej.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Dziennik Zachodni/d dwi/w sk