Morawiecki: chciałbym, żeby Polska nie była tak podzielona

56
Warszawa, 09.06.2022. Premier Mateusz Morawiecki przemawia na sali obrad Sejmu w Warszawie, 9 bm. Sejm wznowi³ obrady; odbêd¹ siê m.in. g³osowania nad poprawkami Senatu do ustawy o S¹dzie Najwy¿szym. Pos³owie wys³uchaj¹ te¿ informacji o dzia³alnoœci Krajowej Rady S¹downictwa w 2021 roku. (mr) PAP/Piotr Nowak

Chciałbym, żeby cała Polska miała w sobie gen wspólnoty, chciałbym, żeby Polska nie była tak podzielona – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami w miejscowości Rutki-Kossaki (woj. podlaskie).

Premier podkreślił, że PiS i rząd chcą rozmawiać z Polakami o przyszłości. “Chcemy rozmawiać o tym, jak w kolejnych latach ma wyglądać nasza rzeczywistość biorąc pod uwagę te okoliczności, w których funkcjonujemy dzisiaj – to, co udało się zrobić, to, co się nie do końca udało zrobić, to czego się nie udało. O wszystkim chcemy porozmawiać” – powiedział Morawiecki.

Dziękował za zaproszenie do gminy Rutki-Kossaki. Jak mówił, chciałby, żeby cała Polska miała w sobie taki gen wspólnoty jak właśnie Rutki-Kossaki.

“Chciałbym, żeby Polska nie była też tak podzielona, jasną sprawą jest w demokracji spór, dyskusja, coraz więcej tematów spornych – to wszystko jest zrozumiałe, pandemia nas bardzo mocno przytłoczyła, teraz wojna w Ukrainie, kryzys na całym świecie, to wielkie wyzwanie, trzeba o nim rozmawiać – ale też temperatura tego sporu i ten dialog musi być w odpowiedni sposób ukształtowany i tego też życzyłbym wszystkim w Polsce” – powiedział szef rządu. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Izabela Próchnicka

kos/ kow/ par/