Najwierniejsi odchodzą od prezydenta

15

Prezydent Lech Kaczyński przyjął rezygnację z funkcji sekretarzy stanu w Kancelarii Prezydenta Michała Kamińskiego i Ryszarda Legutko - poinformowało Biuro Prasowe Prezydenta.


FOTO: PAP

Michał Kamiński był dotąd jednym z najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników prezydenta

Prezydent Lech Kaczyński przyjął rezygnację z funkcji sekretarzy stanu w Kancelarii Prezydenta Michała Kamińskiego i Ryszarda Legutko – poinformowało Biuro Prasowe Pałacu Prezydenckiego.

Rezygnacja prezydenckich ministrów nastąpiła w związku z ich kandydowaniem w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Kamiński i Legutko startują od auspicjami Prawa i Sprawiedliwości. Obaj mają pierwsze miejsca na listach – Kamiński w Warszawie, Legutko – na Dolnym Śląsku.
Michał Kamiński, młody choć bardzo już doświadczony polityk był uważny za jednego z głównych autorów sukcesu Lecha Kaczyńskiego w kampanii prezydenckiej. On też po zwycięstwie w poprzednich wyborach parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwości wymyślił koncepcję by to Kazimierz Marcinkiewicz a nie Jarosław Kaczyński został premierem. Chodziło o to by nie zniechęcić Polaków do popierania kolejnego Kaczyńskiego na najwyższy urząd w państwie.
Ryszard Legutko, polityk i prof. filozofii były minister edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego stanowił intelektualne zaplecze dla prezydenta.
Lech Kaczyński ma obecnie słabe notowania w sondażach i nikłe szanse na wybór na drugą kadencję. Tylko 23 proc. ankietowanych przez CBOS w kwietniu dobrze oceniało jego pracę; 68 proc. – o 3 punkty proc. więcej niż przed miesiącem było przeciwnego zdaniem źle. 9 proc. badanych nie ma na ten temat zdania.

TB (PAP) R

Autor: