Nowe muzyczne oblicze Kasi

30

"Zamykam serce" to tytuł najnowszego singla, którym Kasia Nova zapowiada swoją drugą płytę. Piosenka utrzymana jest w balladowej konwencji i pokazuje jej liryczne oblicze.

Niedawno pojawił się teledysk do piosenki „Zamykam serce” nagranej przez Kasię Novą. Utwór ten miał swoją prapremierę podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W wideoklipie wraz z piosenkarką wystąpił Krzysztof Wieszczek, aktor znany m.in. z roli Bartłomieja Bachledy w „Szpilkach na Giewoncie”, Mikołaja Leśniewskiego z serialu „Na Wspólnej” czy też Roberta z serialu „Przyjaciółki”, a także jako zwycięzca trzeciej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

Piosenka „Zamykam serce” stanowi w pewnym stopniu wyznanie kobiety uciekającej od toksycznego związku i taką interpretację sugeruje również teledysk. Jednak jej wymowa ma dużo szersze znaczenie. „Jest to piosenka o złych relacjach i niekoniecznie muszą to być sprawy damsko-męskie. Ja mówię w niej o zamykaniu serca i ucieczce od toksycznych osób, ludzi ze złą energią, którzy nas osaczają i próbują zmieniać, by dostosować do siebie. I to jest główne przesłanie tej piosenki” – wyjaśnia Kasia Nova.

Autorką słów jest znana polska tekściarka i wokalistka Beata Ejzenhart. Singiel ten jest obecnie coraz częściej grany przez rozgłośnie radiowe w Polsce i został dobrze przyjęty przez fanów Kasi.

„Mam bardzo pozytywny odzew na tę piosenkę. Fani piszą do mnie, że im się bardzo podoba i do nich dociera, i to jest chyba dla mnie największa nagroda” – stwierdza piosenkarka dodając, że zdecydowała się na nagranie nastrojowej ballady, ponieważ dorosła do tego typu utworów. Wcześniej kojarzona była głównie z tanecznymi, popowymi piosenkami.

„Myślę, że po prostu dojrzałam, w dodatku w ostatnich latach dużo się zdarzyło w moim życiu i efektem tego jest ta piosenka” – wyjaśnia Kasia. Utwór „Zamykam serce” artystka nagrała w Londynie we współpracy z brytyjskimi producentami z teamu DWB Music i – jak nam zdradziła – chce z nimi nadal pracować przy kolejnych piosenkach na nowy album. „Nie wiem, czy uda nam się nagrać razem całą płytę, ale na pewno zrobimy wspólnie jeszcze kilka utworów, ponieważ bardzo fajnie mi się z nimi pracuje” – zdradza piosenkarka.

Kasia Nova na razie nie jest w stanie określić, jak muzycznie będzie brzmiał wyglądał cały album, ponieważ jest on dopiero na etapie tworzenia.

„Jestem w trakcie szukania i wybierana utworów na tę płytę, więc nie wiem do końca, jak ostatecznie będzie ona wyglądała. Na pewno nie będzie zbyt taneczna, ponieważ chcę iść w bardziej liryczną i spokojniejszą stronę” – wyjaśnia artystka. Wiadomo natomiast, że na planowanym albumie znajdą się piosenki różnych autorów. Być może pojawią się także utwory ze słowami napisanymi przez Kasię Novą.

„Przyjaźnie się z kilkoma osobami zajmującymi się pisaniem tekstów, np. z Krzysztofem Dzikowskim, autorem przebojów Czerwonych Gitar, z Markiem Gaszyńskim, który napisał m.in. 'Sen o Warszawie', a także z Beatą Ejzenhart, autorką piosenki 'Zamykam serce', i chciałabym, żeby ich teksty pojawiły się na mojej nowej płycie. Chciałabym także sama coś napisać i pewnie zrobię to po angielsku, ponieważ w tym języku przychodzi mi to dużo łatwiej niż po polsku” – mówi Kasia i dodaje, że jej nowa płyta najprawdopodobniej pojawi się w przyszłym roku.

„Bardzo bym chciała, żeby została wydana przed wakacjami, ale gdyby mi się to nie udało zrealizować to pewnie pojawi się jesienią” – wyjaśnia piosenkarka, która w ostatnim czasie bardzo się uaktywniła scenicznie.

„Na pewno udział w opolskim festiwalu spowodował, że mam dużo propozycji koncertowych. Występuję także wraz z Janem Pietrzakiem w Kabarecie pod Egidą, gdzie prezentuję zupełnie inny repertuar niż podczas swoich koncertów. Śpiewam dużo pięknych starych przebojów z okresu międzywojennego oraz piosenki napisane przez pana Jana. Dzięki temu mam możliwość pokazania swojej innej twarzy. Gram także koncerty z jazzowymi standardami, które wykonuję wraz z moim zespołem, i to się bardzo podoba publiczności. Tak więc bardzo się cieszę, że mam tak dużo różnych propozycji oraz że jestem coraz bardziej rozpoznawalna” – mówi z dumą Kasia Nova dodając, że z przyjemnością zagra także w Nowym Jorku, jeżeli pojawi się taka propozycja.

Autor: WOJTEK MAŚLANKA