Owsiak zasłużony dla policji

21

Jerzy Owsiak odebrał we wtorek w Radomiu srebrny medal przyznawany za zasługi dla policji. Prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał odznaczenie za współpracę z mazowieckimi policjantami w ramach akcji „Ratujemy i uczymy ratować”.

Brązowy medal „Za zasługi dla Policji” dostał też kierownik działu marketingu i promocji Fundacji WOŚP Radosław Mysłek. Medale przyznał minister spraw wewnętrznych na wniosek mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji mł. insp. Rafała Batkowskiego.

Owsiak powiedział, że to już jego drugi medal „Za zasługi dla Policji”. Wcześniej otrzymał brązowe odznaczenie za to, że fundacja WOŚP przekazała wszystkim szkołom policyjnym defibrylatory, czyli urządzenie do ratowania życia.

Szef mazowieckich policjantów podkreślił, że Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od kilku lat wspiera policjantów na Mazowszu. Jak powiedział, w ramach kampanii 3,5 tys. dzieci ze szkół podstawowych w woj. mazowieckim nauczyło się zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Instruktorzy z WOŚP przeszkolili też policjantów z „drogówki” oraz przekazali im fantomy do ćwiczeń resuscytacji, a także defibrylatory treningowe. Dzięki wsparciu fundacji mazowieccy policjanci przeprowadzili I Mazowiecki Konkurs „Ratujemy i uczymy ratować”, w którym wzięło udział około 100 szkół podstawowych z Mazowsza.

W trakcie uroczystości szef mazowieckiej policji przekazał też Owsiakowi piłkę nożną z podpisami piłkarzy reprezentacji Chorwacji. Mazowieccy policjanci otrzymali ją w prezencie od chorwackich futbolistów, o których bezpieczeństwo dbali podczas Euro 2012. Piłka zostanie zlicytowana w czasie najbliższego finału WOŚP.

 

Autor: BAT (PAP)