Polscy politycy wspominają McCaina


0
4

Andrzej Duda napisał na Twitterze, że śmierć senatora McCaina głęboko go poruszyła. Prezydent podkreślił, że w jego sercu pozostanie rozmowa, którą z amerykańskim senatorem odbył w 2016 roku. Prezydent podkreślił, że John McCain wykazywał się „głęboką wiedzą geopolityczną”.

Zmarłego Johna McCaina we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych wspomniał także Mateusz Morawiecki. Premier napisał, że wiadomość o śmierci senatora przyjął z żalem. Szef rządu podkreślał, że John McCain był amerykańskim patriotą i „sprawdzonym przyjacielem Polski”. Dodał, że senator był „niestrudzonym strażnikiem wolności i demokracji”, a także człowiekiem zasad w polityce. Szef PO Grzegorz Schetyna napisał na Twitterze, że historia Johna McCaina jest „świadectwem niezłomności, odwagi i konsekwencji”. Przewodniczący PO dodał, że senator McCain był przyjacielem Polski i człowiekiem zasad.

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer napisała, że John McCain był przyjacielem polskiej demokracji. Dodała, że senator był wspierał zaangażowanie USA w Europie Środkowej i Wschodniej.
Zmarłego Johna McCaina w programie Woronicza 17 wspominali także Marek Suski i Grzegorz Długi. Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski mówił, że John McCain był twardym i nieustępliwym człowiekiem zasad. Poseł ruchu Kukiz'15 Grzegorz Długi podkreślił, że John McCain często bywał w Polsce i był jej przyjacielem.

Autor: PC