W niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

0
3

Jak mówi profesor Bohdan Maruszewski, członek zarządu Fundacji WOŚP, są tam leczone najciężej chore dzieci. „Będzie potrzeba kupienia kilkunastu rezonansów magnetycznych, kilkunastu nowoczesnych tomografów komputerowych, ultrasonografów, aparatów radiologicznych, w tym nowoczesnych aparatów do rentgenów przyłóżkowych” – wyjaśnia.

Jak dodaje profesor Bohdan Maruszewski, by odpowiedzieć na potrzeby zgłoszone przez szpitale w ankietach potrzeba co najmniej 200 milionów złotych.

Rzecznik prasowy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Krzysztof Dobies dodaje, że w tegoroczną zbiórkę będzie zaangażowanych 120 tysięcy osób w 1700 sztabach w Polsce i na świecie. „Odbędzie się mnóstwo koncertów, imprez, pokazów, będą też spotkania ze strażakami ochotnikami” – mówi.
Fundacja WOŚP podczas poprzedniego – 26. finału w 2018 roku – zebrała ponad 126 milionów złotych.

W nowojorskiej metropolii wielkie granie WOŚP rozpoczyna się już w sobotę (12 stycznia) wieczorem. Duża impreza zapowiada się jak zwykle w barze Amsterdam Alley w Linden (początek 8 wieczorem), gdzie najpierw zabrzmi kilka utworów zespołu DYM, a potem słychać będzie rocka. Przez cały wieczór licytowane będą gadżety sportowe, w tym m.in. koszulka Gortata i rękawice z walki Adama Kownackiego.

Poza tym imprezy WOŚP organizowane są w Mahopac (również 12 stycznia) oraz w niedzielę w East Islip na Long Island, Klubie Wisła Garfield oraz w wielu miejscach w Pensylwanii, Connecticut i Waszyngtonie DC.

„Co roku widać rosnący entuzjazm wśród Polonii – mówi Marcin Filipowski. – Przez ostatnich 14 lat wysłaliśmy do Polski w sumie 800 tysięcy dolarów. Mam nadzieję, że tegoroczną zbiórką dobijemy do miliona” – mówi Marcin „Bubell” Filipowski, który od 15 lat organizuje i koordynuje WOŚP na Wschodnim Wybrzeżu USA. „

Autor: AS, (IAR)