Wesołe wieżowce z Polski podbijają świat

0
0

W Nowym Jorku i na wschodnim wybrzeżu USA prezentował wystawy swoich rysunków satyrycznych, dla Polonii rysował karykatury, a poza tym na Manhattanie przed Chrysler Building zorganizował happening – postawił „najmniejszy wieżowiec Manhattanu”. Malutki, tekturowy, zrobiony z pudełka po paście do zębów.

Gdy wrócił do Polski, zabawa w stawianie wesołych wieżowców ogarnęła niemal cały świat. Minisiedziby Partii Dobrego Humoru stanęły m.in. w Sydney (Australia), New Delhi (Indie), Santiago (Chile), Limie (Peru), Erywaniu (Armenia), także w Rzymie, Moskwie i Warszawie. Obecnie takie „wieżowce” stanęły w 40 miejscach świata, w tym najwięcej w Wielkiej Brytanii.

„Cieszę się, że ten oryginalny pomysł, spodobał się – mówi „Nowemu Dziennikowi” Szczepan Sadurski. – To pokazuje, że ludzie na całym świecie są do siebie podobni, chcą się bawić i śmiać. Że interesują nas nie tylko morderstwa, wojny i inne smutne wydarzenia”.

Ta zwariowana zabawa, w której chodzi głównie o to, aby świat był bardziej wesoły niż jest, właśnie się rozkręca i kolejne osoby potwierdzają chęć uczestnictwa w tym międzynarodowym projekcie. Papierowe modele „wieżowców” ściągnięte z internetu może postawić każdy, a w zamian otrzyma wysłaną z Polski legitymację najbardziej wesołej organizacji świata – Partii Dobrego Humoru.

„Nowy Dziennik” postanowił wesprzeć tę niezwykłą inicjatywę i zachęca Czytelników, aby włączyli się w stawianie kolejnych miniwieżowców w USA i nie tylko.

Wystarczy wejść na stronę

www.partia.dobryhumor.pl i kliknąć w banner, na podstronie przeczytać więcej informacji oraz wydrukować model „wieżowca” do sklejenia.

Zdjęcia z wieżowcem i ciekawym widokiem w tle należy potem wysłać e-mailem na adres: [email protected]>onet.pl

Partia Dobrego Humoru powstała w 2001 roku w Polsce. Nie ma ambicji politycznych; wystarczy, że nowy członek organizacji zadeklaruje regulowanie składki, która wynosi… 3 uśmiechy dziennie. Obecnie legitymacje ma ponad 3 tysiące osób, mieszkających na wszystkich kontynentach świata. Osób, które lubią się śmiać i doskonale wiedzą, że śmiech to zdrowie.


 

Autor: BAT