„Zimna wojna”, „Kamerdyner” i „Kler” faworytami nominacji do Polskich Nagród Filmowych ORŁY

0
5

Nominacje za Najlepszą Rolę Męską otrzymali: Tomasz Kot za rolę w „Zimnej wojnie”, Janusz Gajos za rolę w „Kamerdynerze” i Jacek Braciak za rolę w filmie „Kler”. 

W kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca nominowane zostały: Joanna Kulig za rolę w „Zimnej wojnie”, Gabriela Muskała za rolę w filmie „Fuga” oraz Anna Radwan za rolę w „Kamerdynerze”.

Za Najlepszą Reżyserię nominowano: Janusza Kondratiuka za film „Jak pies z kotem”, Wojciecha Smarzowskiego za „Kler” i Pawła Pawlikowskiego za „Zimną Wojnę”.

O statuetkę w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny powalczą: „Over the limit” w reżyserii Marty Prus, „Książę i dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego oraz „Opera o Polsce” Piotra Stasika.

Za Najlepszą Muzykę nominowani zostali: Filip Misek za film „Fuga”, Mikołaj Trzaska za „Kler” i Alexsandre Desplat za obraz „Prawdziwa historia”

Poza tym nominowano twórców w kategoriach: najlepszy film europejski, zdjęcia, scenariusz, scenografia, kostiumy, odkrycie roku, montaż, dźwięk, filmowy serial fabularny oraz najlepsza drugoplanowa rola kobieca i męska.

Laureata ORŁA za Osiągnięcia Życia poznamy 7 marca, a zdobywców ORŁÓW 25 marca podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród.

Autor: AS, (IAR)