Skandaliczne zachowanie pracowników w domu opieki

508

Dwóch pracowników domu opieki dla osób starszych w Glenview, w okolicach Chicago, trafiło do aresztu po tym, jak kpili z 91-letniej kobiety cierpiącej na demencję, a całe zajście nagrali telefonem komórkowym. Filmik umieścili na Snapchacie.

Do zdarzenia doszło w grudniu 2018 r. Na nagraniu widać starszą kobietę leżącą na łóżku, która próbuje odepchnąć szpitalną koszulę, jaką kładzie na niej jeden z pracowników domu opieki, Brayan Cortez. Całe zajście filmowała partnerka Corteza, Jamie Montesa. Filmik podpisany został: Margaret nienawidzi sukienek. 91-latka cierpi na demencje i nie była w stanie poradzić sobie ze skandalicznym zachowaniem opiekunów. Pracownicy domu opieki, jak przekonuje rodzina staruszki, doskonale wiedzieli o tym, że kobieta nie lubi szpitalnych ubrań, bo budzą u niej bardzo złe emocje. Opiekunowie już zostali zwolnieni dyscyplinarnie z pracy. Trafili też do aresztu.

Natomiast rodzina staruszki domaga się odszkodowania w wysokości miliona dolarów. W tym celu pozwali nie tylko dom opieki, ale też pracowników, którzy dopuścili się tak skandalicznego zachowania. Córka 91-latki twierdzi, że jej mama cierpi teraz na napady lękowe. „To była jakaś chora gra, której ofiarą padła niewinna osoba, starsza kobieta, cierpiąca na demencje. Probowała się bronić, ale nie była w stanie” – mówi z kolei prawnik rodziny staruszki. – Ten pozew sprawi, że zapobiegniemy tego typu zdarzeniom, a przynajmniej taką mamy nadzieje” – dodaje.