Brzęczek zostaje z kadrą!

83
Jerzy Brzęczek poprowadzi kadrę do końca przyszłego roku FOTO: EPA/ABIR SULTAN

Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył kontrakt z trenerem reprezentacji Polski, Jerzym Brzęczkiem, do 31 grudnia 2021 roku.

W przypadku awansu drużyny narodowej do mistrzostw świata w Katarze w 2022, umowa ulegnie automatycznemu przedłużeniu na dalszy określony czas, tj. do 31 grudnia 2022 roku – czytamy na stronie PZPN.
Dotychczasowy kontrakt obowiązywał Brzęczka do końca lipca. O tym, czy zostanie przedłużony miało zadecydować Euro. Mistrzostwa Starego Kontynentu zostały jednak przełożone o rok z powodu pandemii koronawirusa i związek musiał podjąć decyzję, czy umowa zostanie przedłużona. W mediach od tygodni trwały na ten temat spekulacje.
W Euro Biało-Czerwoni zmierzą się z Hiszpanią, Szwecją i drużyną, którą wyłonią baraże. Mecze rozgrywane miały być w Dublinie i Bilbao, ale hiszpańskie miasto zgłosiło problem z dostępnością stadionu.
„Postanowiliśmy przedłużyć kontrakt z Jerzym Brzęczkiem do końca 2021 roku, bo mamy pełne zaufanie do selekcjonera i prowadzonej przez niego reprezentacji. W umowie jest jedna istotna klauzula, która w sierpniu 2021 roku daje PZPN możliwość rozwiązania kontraktu. W tym okresie zakończy się moja kadencja na stanowisku prezesa PZPN i chciałbym, aby nowe władze federacji miały możliwość podjęcia autonomicznej decyzji odnośnie dalszej pracy selekcjonera” – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Przedłużony do 31 grudnia 2021 roku kontrakt oznacza, że Brzęczek kadrę poprowadzi nie tylko w mistrzostwach Europy, ale także w Lidze Narodów. Z kolei w marcu 2021 roku powinny wystartować kwalifikacje do mundialu.
49-letni Brzęczek został selekcjonerem w lipcu 2018, zastępując Adama Nawałkę, który rozstał się z kadrą po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji. Prowadził kadrę dotychczas w 16 meczach – osiem z nich wygrał, zanotował też po cztery porażki i remisy.
Zgodnie z terminarzem UEFA najbliższym meczem Biało-Czerwonych powinien być zaplanowana na 4 września wyjazdowa potyczka z Holandią na inaugurację drugiej edycji Ligi Narodów.