French Open – Fręch odpadła w pierwszej rundzie

51
epa09969971 Magdalena Frech of Poland plays Angelique Kerber of Germany in their women’s first round match during the French Open tennis tournament at Roland ?Garros in Paris, France, 23 May 2022. EPA/MOHAMMED BADRA Dostawca: PAP/EPA.

Magdalena Fręch nie wykorzystała dwóch meczboli i przegrała z rozstawioną z numerem 21. Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber 6:2, 3:6, 5:7 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu.

24-letnia łodzianka była niezwykle blisko sprawienia kolejnej niespodzianki w stolicy Francji. Z imprezą pożegnały się już bowiem m.in. cztery zawodniczki z Top 10, a wśród nich broniąca tytułu Czeszka Barbora Krejcikova. Zajmująca 89. miejsce w światowym rankingu Fręch zmarnowała dwie piłki meczowe.

Polka od początku grała bardzo agresywnie, a Kerber miała problem z serwisem. Niemka przy własnym podaniu nie wygrała żadnego gema z pierwszym secie. W drugiej partii to Fręch zawodził serwis. Czterokrotnie została przełamana i Kerber wyrównała stan meczu.

Decydujący set był prawdziwą batalią. Kibice oglądali długie wymiany, które często padały łupem Polki. Prowadziła już 5:3, a przy stanie 5:4 serwowała na zwycięstwo. W 10. gemie była liderka światowego rankingu wybroniła jednak dwie piłki meczowe, co wyraźnie ją uskrzydliło. Wygrała także dwa kolejne gemy i po dwóch godzinach oraz 28 minutach cieszyła się z awansu do drugiej rundy.

To było pierwsze w historii spotkanie tych tenisistek.

Fręch nie udało się powtórzyć osiągnięcia z 2018 roku, kiedy jedyny raz awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju.

Kerber natomiast uniknęła kolejnej wpadki w Paryżu, gdyż na kortach im. Rolanda Garrosa aż ośmiokrotnie odpadała w pierwszej rundzie, w tym w trzech poprzednich edycjach. Najbardziej spektakularne niepowodzenie zaliczyła w 2017 roku, gdy mecz otwarcia przegrała jako liderka rankingu.

Mieszkająca na stałe w Puszczykowie pod Poznaniem 34-letnia Kerber ma w dorobku trzy wygrane w Wielkim Szlemie – po jednej w każdej z trzech innych imprez tej rangi, poza French Open, gdzie tylko dwukrotnie dotarła do ćwierćfinału.