Godfrey rywalem Adamka?

7

Amerykanin Matt Godfrey będzie prawdopodobnie rywalem broniącego tytułu Tomasza Adamka w walce o mistrzostwo świata organizacji IBF w wadze junior ciężkiej.

Amerykanin Matt Godfrey (na zdjęciu) będzie prawdopodobnie rywalem broniącego tytułu Tomasza Adamka w walce o mistrzostwo świata organizacji IBF w wadze junior ciężkiej.

Pojedynek ma się odbyć 10 lipca w Newarku. Kontrakt zostanie podpisany w najbliższych dniach.
Według fachowców ze Stanów Zjednoczonych, zdecydowanym faworytem potyczki będzie zawodnik pochodzący z Gilowic.
Promotorzy Adamka, od wielu tygodni, szukają polskiemu pięściarzowi przeciwnika w drugiej konfrontacji w obronie pasa IBF. Niepowodzeniem zakończyły się negocjacje m.in. z Amerykanami Bernardem Hopkinsem i Royem Jonesem Jr. oraz Glenem Johnsonem z Jamajki.
Jest praktycznie przesądzone, że 10 lipca w dobrze sobie znanej hali Prudential Center w Newarku (tam ostatnio boksował dwukrotnie) Adamek spotka się z Godfreyem.
32-letni Polak stoczył dotychczas 38 walk, z których 37 wygrał, a jedną przegrał. Pięć lat młodszy Godfrey, sklasyfikowany na dziewiątym miejscu w rankingu IBF, legitymuje się rekordem 18-1. Ponad rok temu uległ na punkty (w eliminatorze federacji WBC) Czechowi Rudolfowi Krajowi.

JG, (PAP)

Autor: