Lewandowski cały czas wielkim celem transferowym Barcelony

48
Rotterdam, Holandia, 11.06.2022. Zawodnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski przed meczem pi³karskiej Ligi Narodów z Holandi¹ w Rotterdamie, 11 bm. (js) PAP/Leszek Szymañski

Robert Lewandowski jest “wielkim celem” transferowym władz Barcelony, a kataloński klub jest zdeterminowany, aby pozyskać polskiego piłkarza i szuka sposobu, by spełnić warunki finansowe Bayernu Monachium – donosi we wtorek lokalna prasa.

Wprawdzie sportowa gazeta z Barcelony “Mundo Deportivo” odnotowała, że władze Bayernu Monachium podniosły cenę za kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski do 50 mln euro, ale zaznacza, że “Lewy” wciąż pozostaje na celowniku wicemistrza Hiszpanii.

Główny dziennik Katalonii “La Vanguardia” podkreśla we wtorek, że Lewandowski jest “wielkim celem transferowym” władz “Barcy”. Według dziennika włodarze klubu wciąż rozpatrują dwa scenariusze służące sprowadzeniu na stadion Camp Nou Polaka – obniżenie zarobków piłkarzy, a także pozbycie się kilku czołowych graczy.

Dzienniki “Sport” oraz “Mundo Deportivo” donoszą we wtorek, że zaawansowane rozmowy przedstawiciele Barcelony prowadzą już w sprawie sprzedaży do Manchesteru United holenderskiego pomocnika Frenkiego De Jonga. Na razie, jak twierdzą hiszpańscy dziennikarze, transfer ten utknął w martwym punkcie, gdyż Barcelona odrzuciła ofertę angielskiego klubu opiewającą na 80 mln euro.

Komentatorzy z Katalonii nie mają tymczasem wątpliwości, że miejsce w ataku “Dumy Katalonii” zwolni niebawem Francuz Ousamane Dembele. Pochodzący z Mali gracz ma opuścić Camp Nou, gdyż Barcelona nie planuje przedłużenia umowy z piłkarzem.(PAP)

zat/ pp/