Lewandowski wśród najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie

157
Rocznie na bankowe konto Roberta Lewandowskiego wpływa 29 mln euro FOTO: EPA/LESZEK SZYMAŃSKI

Rocznie na bankowe konto Roberta Lewandowskiego wpływa 29 milionów euro. To daje naszemu rodakowi dziewiąte miejsce na liście najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Liderem zestawienia jest Lionel Messi.

Zestawienie najlepiej zarabiających piłkarzy świata przygotował magazyn „France Football”. Pod uwagę wzięto nie tylko pensje zawodników, ale także kontrakty reklamowe i dodatkowe premie, na które mogą liczyć zawodnicy. Ranking otwiera Messi, którego roczne zarobki wynoszą aż 131 mln euro.

Argentyńczyk pod tym względem nie ma sobie równych. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Cristiano Ronaldo. Piłkarz Juventusu Turyn w trakcie ostatniego roku zarobił 118 mln euro, trzeci jest Neymar. Zawodnik Paris Saint-Germain wzbogacił się o 95 mln euro.

Na tak ogromne roczne zarobki nie mogą liczyć inne gwiazdy futbolu. Po 38 mln euro zainkasowali Eden Hazard, Gareth Bale (obaj Real Madryt) oraz Antoine Griezmann (FC Barcelona).

W czołowej dziesiątce znalazł się Lewandowski, którego zarobki oszacowano na 29 mln euro. To o dwa mln więcej niż w dwanaście miesięcy wzbogacił się Kylian Mbappe, który zamyka zestawienie „France Football”.

NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY PIŁKARZE NA ŚWIECIE

1. Lionel Messi (FC Barcelona)    131 mln euro

2. Cristiano Ronaldo (Juventus)    118

3. Neymar (Paris Saint-Germain) 95

4. Gareth Bale (Real Madryt)       38

5. Antoine Griezmann (FC Barcelona)     38

6. Eden Hazard (Real Madryt)     38

7. Andres Iniesta (Vissel Kobe)    34

8. Raheem Sterling (Manchester City)     33

9. Robert Lewandowski (Bayern Monachium)    29

10. Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)      27