Liga NBA – Miami Heat w finale Konferencji Wschodniej

55
epa09939035 Philadelphia 76ers forward Georges Niang (L) fouls Miami Heat center Bam Adebayo (R) during the first half of game five of the NBA Eastern Conference semifinals series between the Miami Heat and the Philadelphia 76ers at FTX Arena in Miami, Florida, USA, 10 May 2022. EPA/RHONA WISE SHUTTERSTOCK OUT Dostawca: PAP/EPA.

Koszykarze Miami Heat awansowali do finału Konferencji Wschodniej ligi NBA. W czwartek pokonali na wyjeździe Philadelphię 76ers 99:90 i rywalizację do czterech zwycięstw wygrali 4-2.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany i Heat na przerwę schodzili z zaledwie jednopunktowym prowadzeniem. Później jednak ekipa z Florydy dominowała na parkiecie. W czwartej kwarcie jej przewaga sięgnęła 20 punktów.

Gości do wygranej poprowadził Jimmy Butler, który zdobył 32 punkty i miał osiem zbiórek.

Wśród pokonanych najlepszy był Joel Embiid. Kameruński środkowy opuścił dwa pierwsze mecze w serii z powodu złamania kości oczodołu. W kolejnych spotkaniach występował z maską na twarzy. W czwartek na swoim koncie zapisał 20 pkt i 12 zbiórek.

Na wyłonienie kolejnego rywala Heat, którzy jako pierwsi w lidze awansowali do finału konferencji, muszą zaczekać. W drugim półfinale na Wschodzie broniący tytułu Milwaukee Bucks prowadzą z Boston Celtics 3-2. Szósty mecz zaplanowano na piątek, a ewentualny siódmy na niedzielę.

Szansy awansu do finału Konferencji Zachodniej nie wykorzystali koszykarze Phoenix Suns. Minionej nocy przegrali na wyjeździe z Dallas Mavericks 86:113 i w serii jest 3-3.

Teksańczycy grali bardzo uważnie i popełnili tylko sześć strat, a rywale aż 22. Liderem gospodarzy był Słoweniec Luka Doncic notując 33 pkt, 11 zbiórek, osiem asyst i cztery przechwyty.

Wśród Suns na wyróżnienie zasługuje Deandre Ayton – 21 pkt i 11 zbiórek.

Siódme decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę w Phoenix. We wszystkich wcześniejszych meczach w tej parze zawsze wygrywali gospodarze.