Liga NHL – broniący tytułu Lightning drugą rundę play off zaczęli od wygranej

40

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali na wyjeździe Floridę Panthers 4:1 we wtorkowym meczu drugiej rundy play off ligi NHL. W rywalizacji do czterech zwycięstw obrońcy tytułu prowadzą 1-0.

Panthers byli najlepszą drużyną w zasadniczej części rozgrywek. Spotkanie z Lightning zaczęli dobrze i w 15. minucie prowadzenie dał im Anthony Duclair.

Później jednak skuteczniejsi byli goście, którzy aż trzy gole zdobyli grając w przewadze. W drugiej tercji wyrównał Corey Perry, a w ostatniej odsłonie na listę strzelców wpisali się: Pierre-Edouard Bellemare, Nikita Kuczerow i Ross Colton.

Panthers po raz siódmy z rzędu przegrali pierwszy mecz w serii play off. W poprzedniej rundzie mimo kiepskiego startu wyeliminowali Washington Capitals 4-2. Spokój zachowuje ich trener Andrew Brunette.

“Generalnie podobała mi się nasza gra. O porażce zadecydowały detale. Wyciągniemy z tego lekcję i w następnym meczu będziemy lepsi” – powiedział.

Dogrywka potrzebna była do wyłonienia zwycięzcy w pierwszym spotkaniu w parze Colorado Avalanche – St. Louis Blues. W dziewiątej minucie dodatkowej części gry zwycięstwo 3:2 gospodarzom zapewnił Josh Manson.

W pierwszej tercji prowadzenie Blues dał Ryan O’Reilly. W drugiej części gry “Lawiny” odpowiedziały golami Waleriego Niczuszkina i Samuela Girarda. Avlanche przeważali; w całym meczu oddali 54 strzały, wobec 25 Blues. Do dogrywki zdołał jednak doprowadzić Jordan Kyrou.

Spotkania numer dwa w tych samych halach odbędą się w czwartek.

Wyniki wtorkowych meczów drugiej rundy play off hokejowej ligi NHL:

Konferencja Wschodnia

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning 1:4
(stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1-0 dla Lightning)

Konferencja Zachodnia

Colorado Avalanche – St. Louis Blues 3:2 (po dogr.)
(stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1-0 dla Avalanche)

(PAP)

wkp/