Liga NHL – Panthers awansowali do drugiej rundy

33

Bramka zdobyta w dogrywce przez Cartera Verhaeghe’a dała zespołowi Florida Panthers zwycięstwo 4:3 w wyjazdowym meczu z Washington Capitals w 1. rundzie play off hokejowej ligi NHL. Dzięki temu Panthers triumfowali w rywalizacji do czterech zwycięstw 4-2.

Panthers byli najlepszą drużyna fazy zasadniczej, ale w rywalizacji z Capitals mieli od początku ciężką przeprawę.

Verhaeghe miał w piątek od godzin porannych problemy zdrowotne, nie wziął nawet udziału w treningu. Co było rzeczywiście tego powodem klub jednak nie ujawnił – w czasie spotkania był już w optymalnej dyspozycji.

Jedną bramkę zdobył także Claude Giroux, który miał również dwie asysty. Gdy w trzeciej tercji Capitals prowadzili 2:1, to właśnie Giroux wyrównał na 2:2. Trzecią bramkę uzyskał Aleksander Barkow, a czwartą na wagę wygranej Verhaeghe w dogrywce.

“Pantery” odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo i teraz czekają, aby w 2. rundzie zmierzyć się ze zwycięzcą serii między Toronto Maple Leafs a Tampa Bay Lightning.

Drugi piątkowy mecz Konferencji Wschodniej zakończył się porażką 3:5 Pittsburgh Penguins z New York Rangers. Stan rywalizacji do czterech zwycięstw wynosi obecnie 3-3.

Pittsburgh w końcówce grał bez kapitana Sidneya Crosby’ego, który zszedł z lodowiska z powodu dolegliwości zdrowotnych. Siódmy mecz zaplanowany jest w niedzielę 15 maja w Nowym Jorku.

Wyniki piątkowych meczów pierwszej rundy play off hokejowej ligi NHL:

Konferencja Wschodnia

Washington Capitals – Florida Panthers 3:4 (po dogrywce)
(stan rywalizacji do czterech zwycięstw: Panthers wygrali 4-2)

Pittsburgh Penguins – New York Rangers 3:5
(stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 3-3)

Konferencja Zachodnia

Dallas Stars – Calgary Flames 4:2
(stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 3-3)

PAP

wha/ co/