Majewski nokautuje

12

Przemysław Majewski wygrał w 7 rundzie przez techniczny nokaut z Amerykaninem Jamesem Lubashem i wciąż jest niepokonany na zawodowym ringu.

Przemysław Majewski wygrał w 7 rundzie przez techniczny nokaut z Amerykaninem Jamesem Lubashem i wciąż jest niepokonany na zawodowym ringu.
W hali Prudential Center w Newarku odbyła się kolejna gala boksu zawodowego firmy Main Events. Był to wieczór irlandzki. W głównej walce idol Irlandczyków John Duddy, który do piątku wygrał wszystkie 26 walk, w tym 17 przez nokaut, po wyrównanym pojedynku niespodziewanie przegrał na punkty z Amerykaninem Billym Lyellem z Ohio (19-7).
W drugiej walce wieczoru pochodzący z Radomia, a od 8 lat mieszkający w USA polski bokser Przemysław Majewski stoczył swoją 10 walkę w zawodowym ringu, odnosząc 10 zwycięstwo. Pokonał w 7 rundzie przez techniczny nokaut Amerykanina Jamesa Lubasha z Pittsburga. Siedzący w pierwszym rzędzie przy ringu mistrz świata federacji IBF Tomasz Adamek raz po raz głośno podpowiadał Majewskiemu, jak przechytrzyć rywala i przy okazji fachowo komentował każdą rundę.
Majewski starał się walczyć na dystans. W IV rundzie po jednym z jego ciosów Lubash mocno zachwiał się na nogach. Już w pierwszych sekundach V rundy sam co prawda oberwał, ale końcówka rundy należała do Polaka. W VI rundzie potężny prawy sierpowy wylądował na twarzy Lubasha. Kilka sekund później Przemek trafił Amerykanina w wątrobę i sędzia liczył rywala. Tomek krzyczał: "Przemek masz go, idź za ciosem". Nie wykorzystał jednak sytuacji. "Powinien przyśpieszyć i zakończyć walkę" – skomentował Adamek.
Co się odwlecze… W pierwszej minucie VII rundy potężny cios znów wylądował na wątrobie rywala i polski bokser wygrał całą walkę przez techniczny nokaut, poprawiając swój dorobek na ringu zawodowym.
"Przemek musi zwrócić uwagę na treningach na poprawę szybkości, bo to jest waga, w której musi być szybki. Jak trzymał rywala na dystans, nie miał z nim kłopotów" – podsumował walkę Adamek.
Po werdykcie Majewski podbiegł do Adamka i podziękował mu za wsparcie. Czekając na walkę wieczoru, polscy bokserzy mieli okazję wymienić poglądy. Zauważyłem, że obaj przypadli sobie do gustu.
Przed walką wieczoru Adamek został przedstawiony na ringu. Irlandczycy zgotowali mu dużą owację. Na ringu zaprezentowany został również polski bokser wagi ciężkiej Adam Kownacki, który przed dwoma tygodniami wygrał nowojorską edycję Golden Glovs dla nowicjuszy.
Adamek po dwóch walkach stoczonych w Newarku zyskał sobie wielu kibiców wśród Amerykanów. Podczas ostatniej gali amerykańscy kibice prosili go o zdjęcia i autografy oraz pytali, kiedy, z kim i gdzie będzie walczyć. Na razie znamy tylko datę 10 lipca w Prudential Center w Newarku.
Za naszym pośrednictwem Przemysław Majewski dziękuje swoim sponsorom. Przede wszystkim właścicielowi firmy Adams European Const. Adamowi Skarżyńskiemu i jego rodzinie oraz właścicielowi sklepu Golden Eagle Deli z Garfield Alfredowi Lemańskiemu.

Autor: WOJCIECH ZIĘBOWICZ