Polonia rozczarowana przegraną z Irlandią

36

Polscy piłkarze po bardzo słabym meczu przegrali w Belfaście 2:3 z Irlandią Północną. Rozczarowania postawą biało – czerwonych nie kryli polonijni kibice, którzy licznie oglądali mecz w polskich klubach.


FOTO: Marcin Żurawicz

W klubie Europa na Greenpoincie zmagania biało – czerwonych śledziło kilkuset kibiców

Polscy piłkarze po bardzo słabym meczu przegrali w Belfaście 2:3 z Irlandią Północną.

Pomimo porażki wciąż możemy awansować do piłkarskich mistrzostw świata w 2010 roku. "Cały czas jesteśmy w grze z szansą na zajęcie drugiego miejsca w grupie" – pocieszał po meczu trener Leo Beenhakker. Holenderski szkoleniowiec nie krył jednak rozczarowania postawą piłkarzy. "Graliśmy bardzo źle" – skwitował.
Podobne opinie przeważały wśród kilkuset kibiców, którzy zgromadzili się w klubie Europa na Greenpoicie by na kilku dużych ekranach wspólnie obejrzeć mecz. Choć w trakcie spotkania nie brakowało momentów radości, częściej jednak słychać było jęki zawodu po straconych bramkach i nieudolnych akcjach polskich zawodników. Po przegranym meczu dominowało przygnębienie, a niekiedy nawet złość z postawy biało – czerwonych. Niektórzy opuścili klub jeszcze przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Prawie wszyscy, z którymi rozmawialiśmy, twierdzili, iż tak źle grających Polaków, nie widzieli od dawna. Najwięcej osób za porażkę winiło bramkarza Artura Boruca i koszmarnie grającą polską defensywę.
Zagraliśmy beznadziejnie – powiedział nam opuszczający klub Europa Łukasz Jagodziński. Właściwie można powiedzieć, że do stanu 3:1 nie było naszej drużyny na boisku. Stan murawy nie ma tu nic do rzeczy, gdyż obie drużyny grały przecież na tym samym boisku. Przegraliśmy po kuriozalnych bramkach i indywidualnych błędach zawodników. Takie mecze powinniśmy po prostu wygrywać.
Jestem rozczarowany, ale uważam, że Polska z taką grą jak dzisiaj, na wygraną nie zasłużyła – powiedział Nowemu Dziennikowi Henryk Kubera. Trzecia bramka dla Irlandii nie powinna paść. Przegraliśmy, choć remis był w naszym zasięgu – dodał.
Marcin Żurawicz

FOTO: Marcin Żurawicz

Kibice opuszczali klub w nie najlepszych nastrojach

***POLL|ID10***

Autor: