Puchar UEFA: Hamburger bliżej finału, Szachtar musi powalczyć

13

Werder Brema przegrał z Hamburgerem SV 0:1 (0:1) w „niemieckim meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu UEFA. W drugim, ukraińskim pojedynku o finał Dynamo Kijów zremisowało z Szachtarem Donieck 1:1 (1:0). Rewanże 7 maja.

David Jarolim  z Hamburger SV  fouluje gracza Werderu Alexandrosa Tziolisa podczas czwartkowego pólfinału

Werder Brema przegrał z Hamburgerem SV 0:1 (0:1) w „niemieckim” meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu UEFA. W drugim, ukraińskim pojedynku o finał Dynamo Kijów zremisowało z Szachtarem Donieck 1:1 (1:0). Rewanże 7 maja.

Werder Brema — Hamburger SV 0:1 (0:1)

Bramka: Piotr Trochowski (28). Sędziował Anglik Howard Webb.
Werder: Tim Wiese; Clemens Fritz (85-Sebastian Proedl), Per Mertesacker, Naldo, Sebastian Boenisch; Alexandros Tziolis, Torsten Frings, Mesut Ozil; Claudio Pizarro, Diego, Hugo Almeida (61-Markus Rosenberg)
Hamburger: Frank Rost; Guy Demel, Michael Gravgaard, Joris Mathijsen, Dennis Aogo (79-Collin Benjamin); David Jarolim, Alex Silva (75-Jerome Boateng); Jonathan Pitroipa, Piotr Trochowski; Paolo Guerrero, Ivica Olic (90+1-Tunay Torun).

Hamburger dzięki bramce Piotra Trochowskiego zrewanżował się Werderowi za niedawne wyeliminowanie z Pucharu Niemiec i przed rewanżem na własnym boisku jest znacznie bliżej awansu do finału.
 W 28. minucie Trochowski wykorzystał podanie Guya Demela i uderzeniem głową pokonał Franka Rosta. W pierwszej połowie Hamburger miał zdecydowaną przewagę i mógł prowadzić jeszcze wyżej, ale dobre okazje zmarnowali Ivica Olic i Paolo Guerrero.
 W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze. Nie byli jednak w stanie pokonać dobrze zorganizowanej obrony zespołu z Hamburga. Szans na wyrównanie nie wykorzystali Claudio Pizarro i Markus Rosenberg.

Dynamo Kijów — Szachtar Donieck 1:1 (1:0)
 Bramki: dla Dynama — Dmitro Czigriński (22-sam); dla Szachtara — Fernandinho (68). Sędziował Austriak Konrad Plautz.
 Dynamo Kijów — Stanisław Bogusz; Betao, Goran Sabljic, Ayila Yussuf, Badr El Kaddouri; Carlos Correa (82-Florin Cernat), Ognjen Vukojevic, Milos Ninkovic; Ismael Bangoura (46-Tiberiu Ghioane), Oleksandr Alijew, Artem Milewski.
 Szachtar Donieck — Andrij Piatow; Darijo Srna, Oleksandr Kucher, Dmitro Czigriński, Razvan Rat; Tomas Hubschman, Igor Duljaj; Ilsinho (56-Willian), Jadson (76-Mariusz Lewandowski), Fernandinho; Luiz Adriano (46-Oleksandr Gładki)

Po pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu UEFA to drużyna Mariusza Lewandowskiego Szachtar Donieck jest bliższa awansu do finału rozgrywek. Po wyjazdowym remisie 1:1 z Dynamem Kijów z optymizmem mogą patrzeć na rewanżowe spotkanie 7 maja przed własną publicznością.
 Przed zaledwie 16 500 zebranymi na stadionie w Kijowie kibicami do bramki trafiali tylko goście. W 22. minucie samobójczego gola strzelił Dmitro Czigriński.
 Po zmianie stron w 68. minucie bramkarza gospodarzy Stanisława Bogusza pokonał, po podaniu swojego rodaka Williana, Brazylijczyk Fernandinho.
 Pomocnik polskiej reprezentacji Lewandowski wszedł na boisko w 76. minucie.
 Jeden z ukraińskich zespółów spotka się 20 maja w finale w Stambule ze zwycięzcą niemieckiego pojedynku między Werderem Brema i Hamburgerem SV.