Ten mecz musimy wygrać

7

W sobotę w Belfaście piłkarska reprezentacja Polski zagra z Irlandią Północną w eliminacjach MŚ.

FOTO: PAP

"Skład rodzi się w mojej głowie" – mówił trener Leo Beenhakker przed sobotnim meczem

W sobotę w Belfaście piłkarska reprezentacja Polski zagra z Irlandią Północną w eliminacjach MŚ.
Będzie to ósme spotkanie obu ekip, a dotychczasowy bilans (3-1-3) jest bardzo wyrównany. Mecz z Irlandią Północną w eliminacjach MŚ 2010 – już w sobotę o 1:15 PM "Biało-czerwoni" muszą wygrać, by ciągle tylko od nich zależał awans na mundial w RPA z pierwszego miejsca w grupie. Porażka może spowodować, że szczytem marzeń będzie druga pozycja i baraże. W nich można trafić na wicelidera grupy 4. (Niemcy, Rosja), grupy 5. (Hiszpania, Turcja) czy grupy 6. (Anglia, Chorwacja).
Tymczasem wciąż pod dużym znakiem zapytania stoi występ w sobotnim meczu Jakuba Błaszczykowskiego. "Gdybym decydował dziś, Kuba by nie zagrał" – powiedział w czwartek po ostatnim treningu we Wronkach trener Leo Beenhakker. W piątek, po przylocie do Belfastu, wciąż nie podjął decyzji.
Ostatecznych wyborów Beenhakker miał dokonać w piątek w nocy, po jedynym treningu w Belfaście. "Skład rodzi się w mojej głowie. W pewnym momencie zapala się żarówka i mam optymalne zestawienie" – tłumaczył selekcjoner.
Belfast przywitał piłkarzy typową wiosenną, ale dość wietrzną pogodą. Dzień wcześniej w Irlandii padał deszcze i grad ze śniegiem, czasami wychodziło też słońce, a taką aurę "przerabiali" właśnie kadrowicze we Wronkach.
JG, (R)
Więcej na s.

Gdzie obejrzeć mecz?

Transmisję z meczu Irlandia Północna – Polska można oglądać na żywo w sobotę, 28 marca, od godz. 1:15 pm m.in. w klubach Europa i Polonia na Greenpoincie, Polsko-Amerykańskim Centrum Kulturalnym w Passaic, klubie Wisła w Garfield oraz Polskim Domu Narodowym w Hartford.

Autor: