US Open za zamkniętymi drzwiami?

107

Władze Amerykańskiego Związku Tenisa (USTA) poinformowały, że chcą przeprowadzić US Open w planowym terminie i lokalizacji. Jednocześnie są coraz bardziej otwarte na możliwość rozegrania turnieju bez udziału kibiców.

US Open ma odbyć się w dniach 31 sierpnia – 13 września na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa pojawiły się nieoficjalne doniesienia medialne, że turniej może zostać przełożony na późniejszy termin, a nawet przeniesiony do kalifornijskiego Indian Wells.
W najnowszym komunikacie władze Amerykańskiego Związku Tenisa (USTA) odniosły się do tych spekulacji. Poinformowały, że w obecnej chwili nie planują żadnych zmian dotyczących terminu czy lokalizacji turnieju.
„Celem USTA jest przeprowadzenie US Open 2020 w Nowym Jorku w zaplanowanym terminie – poinformował Chris Widmaier, rzecznik prasowy USTA. – Rozumiemy, że pojawia się wiele spekulacji dotyczących US Open 2020. Chcielibyśmy wyjaśnić, że potencjalne zmiany lokalizacji bądź daty rozegrania turnieju nie są rozważane w pierwszej kolejności”.
„Ostateczna decyzja w sprawie turnieju zostanie podjęta w drugiej połowie czerwca. Przy jej podjęciu najważniejsze będzie zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób zaangażowanych w turniej” – dodał Widmaier.
Zwiększyła się zarazem szansa na przeprowadzenie US Open za zamkniętymi drzwiami. Początkowo organizatorzy negatywnie podchodzili do możliwości rozegrania turnieju bez udziału kibiców, lecz teraz nieco złagodzili stanowisko.
„Dwa miesiące temu nawet nie pomyślelibyśmy o takim scenariuszu. Ale doszedłem do wniosku, jak wielkim osiągnięciem byłoby rozegranie turnieju. Owszem, mielibyśmy 850 tys. fanów, którzy przyszliby na obiekty, ale mamy też miliony przed telewizorami, którzy oglądają US Open na całym świecie i nigdy nie pojawią się na kortach. Ale to z pewnością byłby inny turniej i wymagałby wprowadzenia pewnych korekt” – powiedział Lew Sherr, odpowiedzialny za finanse USTA.