Zaliczka „Czerwonych Diabłów”

10

Manchester United zrobił krok na drodze do finału LM, pokonując na Old Trafford Arsenal Londyn 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 17. minucie John O'Shea. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Fabiański, bronił Manuel Almunia.

Bramkarz Arsenalu  Manuel Almunia wpuszcza jedyną bramkę meczu

Manchester United zrobił krok na drodze do finału LM, pokonując na Old Trafford Arsenal Londyn 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 17. minucie John O’Shea. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Fabiański, bronił Manuel Almunia.
W pierwszej połowie spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie. Obydwa zespoły postawiły na ofensywę, dzięki czemu 74,5 tysiąca kibiców na Old Trafford było świadkami ciekawego meczu. Więcej groźnych sytuacji stworzyli gospodarze i tylko świetnej postawie Almunii Arsenal zawdzięcza stratę do przerwy tylko jednego gola.
Już po kilkudziesięciu sekundach meczu hiszpański bramkarz miał okazję wykazać się wysokim kunsztem po główce Wayne’a Rooneya. W 17. minucie Almunia dwukrotnie obronił strzały z bliskiej odległości Carlosa Teveza. Chwilę później był już jednak bezradny, gdy po błędzie obrońców Arsenalu John O’Shea z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.
Arsenal dorównywał rywalowi w środku pola, ale nie był w stanie przełamać dobrze grającej obrony Manchesteru United. W 27. minucie Cesc Fabregas uderzeniem spoza pola karnego próbował zaskoczyć Edvina van der Sara, jednak strzelił zbyt lekko i Holender bez większych problemów obronił. Z kolei dwie minuty później kolejną świetną interwencją popisał się Almunia, wybijając piłkę po główce Cristiano Ronaldo.
W drugiej połowie mecz nie był już tak interesujący. Nadal przewagę miał zespół gospodarzy, ale nie stworzył tylu groźnych sytuacji, co w pierwszych 45 minutach. W 69. minucie Ronaldo potężnym strzałem z ok. 25 m trafił w poprzeczkę. Parę minut wcześniej Emmanuel Adebayor nieznacznie przestrzelił z dystansu.
W drugiej połowie na boisko wszedł Ryan Giggs, dla którego był to 800. występ w barwach MU. 11 miesięcy wcześniej, w finale LM w Moskwie, Giggs pobił klubowy rekord — 758 spotkań, należący do Bobby’ego Charltona.

Manchester United — Arsenal Londyn 1:0 (1:0)
Bramka: John O’Shea (17). Sędziował: Claus Bo Larsen (Dania). Widzów: 74 500.
Manchester United: Edwin van der Sar; John O’Shea, Rio Ferdinand (88-Jonny Evans), Nemanja Vidic, Patrice Evra; Darren Fletcher, Michael Carrick, Anderson (67-Ryan Giggs); Cristiano Ronaldo, Carlos Tevez (67-Dimitar Berbatow), Wayne Rooney.
Arsenal: Manuel Almunia; Bacary Sagna, Kolo Toure, Mikael Silvestre, Kieran Gibbs; Abou Diaby, Alex Song; Theo Walcott (71- Nicklas Bendtner), Cesc Fabregas, Samir Nasri; Emmanuel Adebayor (83-Eduardo da Silva). (PAP)