Donald Trump odwiedził bazę wojskową w Niemczech

21

Amerykański prezydent odwiedził bazę wojsk amerykańskich w Ramstein w zachodnich Niemczech. To druga z kolei niezapowiedziana wizyta Donalda Trumpa wśród amerykańskich żołnierzy. Wczoraj wieczorem odwiedził kontyngent stacjonujący w zachodnim Iraku.

Trump rozdawał autografy, pozował do zdjęć z żołnierzami, z których niektórzy wiwatowali charakterystycznymi czapkami z wyborczym hasłem „Uczyńmy Amerykę znów wielką”.

 

 

Amerykańskiemu prezydentowi w podróży towarzyszy małżonka Melania.

Podczas bożonarodzeniowej wizyty w Iraku Donald Trump nawiązał również do innego hasła: „Ameryka najpierw”. Wyjaśniając swoje decyzje o wycofaniu żołnierzy z Syrii oraz częściowego z Afganistanu mówił, ze USA nie mogą brać na siebie wszystkich kosztów utrzymania globalnego bezpieczeństwa.

Baza lotnicza Ramstein, w Nadrenii-Palatynacie, to największa amerykańska baza wojenna poza granicami kraju. Mieści między innymi Dowództwo Amerykańskich Sił Powietrznych w Europie.

Kilka dni wcześniej ambasador USA w Berlinie Richard Grenell poinformował, że Donald Trump zamierza wkrótce odwiedzić Niemcy. „Nie wiem dokładnie kiedy, ale prezydent mnie poinformował, że chce zobaczyć miasto skąd pochodzi jego rodzina” – powiedział Grenell.

Rodzina ze strony dziadka Donalda Trumpa pochodzi z miejscowości Kallstadt w Nadrenii Palatynacie, położonej 60 kilometrów od amerykańskiej bazy wojskowej w Ramstein, największej poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Autor: