Rosja straszy zbrojeniami

0
3

W trakcie orędzia do Zgromadzenia Federalnego, Władimir Putin przyznał, że rosyjski przemysł zbrojeniowy pracuje nad rakietami, których produkcji zakazywał zawieszony układ INF. Prezydent Rosji oświadczył, że Moskwa nie będzie pierwsza rozmieszczała w Europie zakazanych rakiet, ale zrobi to, gdy tak postąpią Stany Zjednoczone.

„Rosja będzie zmuszona stworzyć i rozlokować takie rodzaje uzbrojenia, które mogą zostać wykorzystane nie tylko w stosunku do tych terenów, z których będzie pochodziło bezpośrednie zagrożenie, ale także wobec tych, gdzie znajdują się centra podejmowania decyzji o użyciu zagrażających nam kompleksów rakietowych” – oświadczył rosyjski prezydent. Według części niezależnych ekspertów, Rosja od dawna narusza międzynarodowe traktaty rozbrojeniowe.

Eksperci wskazują również, że polityka zagraniczna Władimira Putina opiera się na agresji wobec sąsiadów, podejmowaniu prób destabilizacji sytuacji na świecie, a także na rozpowszechnianiu niedających się sprawdzić informacji o rosyjskim potencjale wojskowym.

Autor: AS, (IAR)