Szczyt USA – Korea Północna w Wietnamie?

0
6

Pierwsze bezpośrednie rozmowy Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem odbyły się w czerwcu ubiegłego roku w Singapurze. Amerykańska administracja poinformowała, że drugi szczyt zostanie zorganizowany w ciągu najbliższego miesiąca. Informacja o miejscu szczytu wciąż nie została podana do publicznej wiadomości. Pod uwagę brane są takie miejsca jak Tajlandia, Indonezja, Mongolia, Hawaje czy Wietnam. Zdaniem dziennika „South China Morning Post”, to właśnie Wietnam ma największe szanse na bycie gospodarzem drugiego szczytu.

Kraj ten zachowuje poprawne relacje zarówno z Koreą Północną, jak i USA.
Według hongkońskiego dziennika, Kim Dzong Un mógłby przylecieć do Wietnamu na pokładzie jednego z samolotów północnokoreańskich linii lotniczych.
Podczas poprzedniego szczytu, północnokoreańska delegacja podróżowała do Singapuru na pokładzie samolotu chińskich linii Air China. Wietnam
zachowuje też neutralne stanowisko wobec rozwoju programu nuklearnego przez Koreę Północna. Szczyt w jednym z miast Wietnamu byłby też zaakceptowany przez innych ważnych graczy w regionie – Chiny, Japonię i Koreę Południową- pisze hongkoński dziennik.

Autor: AS, (IAR)