Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Jerzego Mączyńskiego i Kuby Cichockiego w Fundacji Kościuszkowskiej w Waszyngtonie

07.09.2019 @ 17:00

Waszyngtoński oddział Fundacji Kościuszkowskiej zaprasza na koncert saksofonisty Jerzego Mączyńskiego i pianisty Kuby Cichockiego. Występ będzie miał miejsce w siedzibie fundacji i rozpocznie się o godz. 5 ppoł. Wstęp wolny, lecz mile będą widziane donacje. Więcej inf. na stronie www.thekf.org lub pod num. tel.: (202) 785 2320.

Jerzy Mączyński jest polskim saksofonistą i kompozytorem. Od najmłodszych lat kształcił się w szkołach muzycznych w zakresie jazzu i muzyki klasycznej. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej, ostatni rok studiów licencjackich spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swoje umiejętności muzyczne w Syddanskmusikkonservatorium. W 2018 roku, jako drugi Polak w historii, rozpoczął studia magisterskie w prestiżowym Berklee College of Music w dziedzinie muzyki współczesnej. Jest założycielem i liderem zespołu Jerry & The Pelican System oraz współzałożycielem jednego z najbardziej rozpoznawalnych eksperymentalnych zespołów jazzowych młodego pokolenia, P.E. Kwartet. W 2018 roku, we współpracy z Wytwórnią MultiKulti Project, zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany „Cokolwiek” („Anything”). Występował na wielu scenach polskich i międzynarodowych, w tym na festiwalach muzycznych Jazz Jamboree, Ferrara Buskers Festival lub Jazztopad oraz w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach EXPO2017.

Kuba Cichocki jest polskim pianistą jazzowym, improwizatorem i kompozytorem mieszkającym w Nowym Jorku. Przez lata występował na różnych imprezach muzycznych w USA, Europie i Azji, w tym na festiwalach, m.in.: International Solo Piano Festival w Pradze, The Mafrika Music Festival oraz The International Chopin & Friends Festival w Nowym Jorku, a także Jarasum International Jazz Festival w Korei Południowej. Przed przyjazdem do Nowego Jorku w 2010 roku występował i nagrywał z największymi sławami polskiego i europejskiego jazzu takimi jak: Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Aga Zaryan, Urszula Dudziak czy Jaromir Honzak. Obecnie Cichocki współpracuje między innymi z Johnem Benitezem, pięciokrotnym laureatem nagrody Grammy, kompozytorem Georgem Brandonem, Flinem van Hemmenem, Patrickiem Breinerem oraz Patem O’Learym. Jest liderem Audubon Lab Experiment, grupy jazzowej, która nagrała swój debiutancki album w 2016 roku.

Data:
07.09.2019
Czas:
17:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Fundacja Kościuszkowska (Waszyngton)
2025 O Street NW, Washington, DC 20036 + Google Map