New York
57°
Partly Cloudy
6:56 am6:31 pm EDT
3mph
88%
29.94
ThuFriSat
73°F
75°F
57°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Wyniki nowojorskich uczniów znacząco spadły

02.09.2022

Nowojorskie szkoły chcą przeorganizować program nauczania po tym, jak krajowe badania wykazały znaczny spadek wyników uczniów.

Raport porównał wyniki 9-latków w całym kraju w 2020 i 2022 roku. Jeśli chodzi o czytanie i naukę języków, średni wynik spadł o pięć punktów. Jest to najwyższy spadek od 1990 roku. W kwestii matematyki jest jeszcze gorzej. Wyniki spadły aż o siedem punktów i jest to pierwszy raz w historii, kiedy wyniki w tej dziedzinie spadają.

Kanclerz szkół nowojorskich, David Banks podkreślił, że nie jest zaskoczony, ponieważ gorsze stopnie były już zauważalne w czasie pandemii. Ma jednak plan, by odwrócić obrót zdarzeń.

Pierwszym aspektem będzie nauka czytania. Banks zapowiedział powrót do “starej szkoły” i fonetycznego podejścia do nauki.

Strategia zakłada również naukę i stymulację dzieci poza szkolną klasą. Pomocna w tej kwestii może być rola rodziców. Banks zaapelował do nich, by zabierali swoje dzieci do biblioteki, wspólnie wybierali książkę, a później razem ją czytali. W ten sposób dzieci szybciej będą nabywać tę niezbędną do życia umiejętność.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY