New York
36°
Partly Cloudy
6:40 am5:38 pm EST
4mph
72%
30.12
FriSatSun
46°F
37°F
43°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

150 tys. osób ubiega się o azyl w Nowym Jorku. Adams desperacko szuka oszczędności

14.12.2023

Ze wszystkich migrantów, którzy przybyli do Nowego Jorku z prośba o azyl, można byłoby utworzyć już sporej wielkości miasto! Nowojorscy urzędnicy poinformowali w czwartek o kolejnej kwocie azylantów, która przybyła do Wielkiego Jabłka oraz łączną liczbę migrantów, którzy wybrali to miasto-sanktuarium.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams jest zmuszony do wprowadzenia bolesnych cięć budżetowych, w związku z kryzysem migracyjnym, które przeżywa obecnie jego miasto. W czwartek nowojorscy urzędnicy poinformowali, że w ubiegłym tygodniu do miasta przybyło kolejne 3 800 migrantów.

Daje to łączną liczbę 150 tys. osób, które oczekują na azyl w Wielkim Jabłku.

Władze miasta szukają wszędzie oszczędności, a w międzyczasie z-ca burmistrza Adamsa, Anne Williams-Isom, tłumaczy się z przekazów medialnych, które informują, że większość wydawanych posiłków pozostaje niezjedzonych.

„95% żywności, którą mamy, jest wykorzystywana. Zawsze będzie trochę marnotrawstwa, ale podwajamy wysiłki, zwłaszcza że naprawdę koncentrujemy się na kosztach” – powiedziała Williams-Isom. „Czy są miejsca, w których może być za dużo posiłków? Czy powinniśmy je odpowiednio dobrać? Przyglądamy się temu bardzo uważnie, ponieważ traktujemy to bardzo poważnie”.

Williams-Isom dodała, że jej zadaniem, zleconym przez burmistrza, jest zmniejszenie o 20 procent wydatków na osoby ubiegające się o azyl.

Red. JŁ

(Źródło: CBS New York)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY