New York
52°
Sunny
6:04 am7:44 pm EDT
10mph
45%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

16-letnia uczennica zorganizowała zajęcia sportowe dla dzieci migrantów. W każdą sobotę grają razem w piłkę

04.03.2024

Uczennica z high school na Brooklynie zamieniła pasję do piłki nożnej w wolontariat. Nastolatka zorganizowała dla dzieci przybyłych do Nowego Jorku migrantów terapię w postaci zajęć z piłki nożnej.

Z pomocą organizacji Artists Athletes Activists 16-letnia Talya Landesberg uruchomiła w grudniu ubiegłego roku „klinikę piłki nożnej” dla dzieci migrantów.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w Sofive Soccer Facility we wschodniej części Nowego Jorku. Dzieci mają do dyspozycji dwa boiska do gry w piłkę. Otrzymały nawet stroje i buty, które pochodziły z darowizn lub zostały zakupione jako nowe, a potem darowane młodym migrantom.

„Wszystkie dzieci naprawdę nie mogą się doczekać przyjazdu tutaj i posiadania czegoś własnego. To sprawia, że czują się wyjątkowo, gdy dostają nowe mundurki i nowe buty, coś, czego nie mogą teraz doświadczyć, będąc częścią systemu schronisk” – powiedziała Talya.

„Podczas całej podróży przeszli przez tak wiele traumatycznych przeżyć, a to jest dla nich okazja, aby poczuć się wolnymi i bawić się jak dzieci w bezpiecznej przestrzeni” – stwierdził Power Malu, dyrektor wykonawczy organizacji Artists Athletes Activists.

Eksperymentalna inicjatywa jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Cieszy się taką popularnością, że Tayla i AAA zdecydowali się przedłużyć ją do końca roku szkolnego.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner