New York
39°
Partly Cloudy
6:40 am5:38 pm EST
8mph
67%
30.09
FriSatSun
46°F
37°F
43°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Autobusy z południa omijają zarządzenie Adamsa. Migranci sami docierają do NYC z New Jersey

01.01.2024

Przewoźnicy autobusowi realizujący przerzut migrantów z południowych stanów USA do Nowego Jorku znaleźli obejście dla niedawno wydanego przez burmistrza Erica Adamsa rozporządzenia, które wyznacza konkretne miejsca i godziny przyjazdu kolejnych potencjalnych azylantów do jego miasta.

Autobusy z Teksasu i Luizjany nie wysadzają już migrantów w Port Authority w Nowym Jorku o wyznaczonej godzinie – zgodnie z wydanymi w grudniu przez burmistrza Erica Adamsa wytycznymi. Zamiast tego autokary z migrantami z południowych stanów swobodnie wypuszczają migrantów na stacjach NJ Transit w New Jersey. Relokowani kontynuują dalszą podróż we własnym zakresie.

Około 10 autobusów z Teksasu i jeden z Luizjany, przewożących około 397 migrantów, przybyło na stacje w Secaucus, Fanwood, Edison i Trenton w ciągu ostatnich dwóch dni, zgodnie z komunikatem władz Jersey City.

„Wydaje się całkiem jasne, że operatorzy autobusów znajdują sposób na udaremnienie wymogów zarządzenia wykonawczego [burmistrza NYC Erica Adamsa – przyp. red.], wysadzając migrantów na stacji kolejowej w Secaucus i każąc im kontynuować podróż do miejsca docelowego” – powiedział burmistrz Secaucus Michael Gonnelli w oświadczeniu opublikowanym w sieci.

Uważa się, że migranci ze stacji w Secaucus pojechali dalej pociągiem NJ Transit do Nowego Jorku.

Jersey City zasygnalizowało w internetowym komunikacie, że oczekuje „pewnych wskazówek od gubernatora w sprawie dalszych kroków, jeśli przyjazdy autobusów będą kontynuowane”.

Zgodnie z rozporządzeniem burmistrza Adamsa, autobusy z migrantami mogą przyjeżdżać tylko w dni powszednie między 8:30 a.m. a 12:00 p.m. i na co najmniej 32 godziny przed przyjazdem muszą poinformować o tym władze miasta. Nieprzestrzeganie zarządzenia skutkuje wykroczeniem klasy B, możliwymi grzywnami, procesem sądowym, a nawet konfiskatą autobusów.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY