New York
61°
Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
3mph
87%
29.98
MonTueWed
72°F
79°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Bohaterska akcja policjantów NJ Transit. Uratowali życie 3-letniego chłopca [VIDEO]

01.05.2024

Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy policji New Jersey Transit udało się uratować życie 3-letniego chłopca. Dziecko zaczęło dusić się w prywatnym autobusie na stacji Trenton. Policjanci usłyszeli wołanie o pomoc i przystąpili do akcji.

„Baby, baby, baby!” – krzyczała osoba stojąca w drzwiach autobusu, podczas gdy inna osoba podawała wiotkie ciało 3-letniego chłopca policjantom z New Jersey Transit.

Drogi oddechowe dziecka były zablokowane, w związku z czym funkcjonariusze od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Akcja trwała przez dłuższą chwilę. Zdając sobie sprawę z tego, że 3-latek będzie potrzebował bardziej profesjonalnej pomocy medycznej, funkcjonariusz K-9 Timothy Geoghegan wsadził dziecko do swojego radiowozu i ruszył do szpitala. W międzyczasie drugi policjant, sierżant Michael Filandro, dalej wykonywał masaż serca chłopca na tylnym siedzeniu pojazdu.

„Zostań ze mną. Zostań ze mną ok, kolego?” – powtarzał Filando do chłopca, co zostało uwiecznione na dramatycznym nagraniu.

Nim policjanci dojechali do szpitala 3-latek znów zaczął oddychać. „Udało się! W porządku! Dobra robota!” – powiedział Filando, wyraźnie odczuwając ulgę.

Za błyskawiczną i pewną reakcję pochwalił policjantów ich departament. Wśród zaangażowanych w uratowanie 3-latka wymieniono także porucznika Marka Frenzela oraz funkcjonariuszy Roberto Tavaresa i Michaela Viraga.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner