New York
73°
Sunny
5:24 am8:29 pm EDT
8mph
40%
30.24
MonTueWed
84°F
90°F
91°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

El. ME 2024 – Probierz: Byłem przygotowany na różne kłopoty kadrowe

10.10.2023

„Żaden trener, który chce wygrywać, nie jest zadowolony z braku najlepszego napastnika” – powiedział selekcjoner reprezentacji Michał Probierz, komentując absencję Roberta Lewandowskiego. Polscy piłkarze przygotowują się do meczów eliminacji Euro 2024 z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

W poniedziałkowe popołudnie podopieczni Probierza rozpoczęli w Warszawie zgrupowanie. Podczas konferencji na stadionie Legii selekcjoner był pytany m.in. o to, jak wielkim problemem jest dla niego absencja Lewandowskiego – napastnik Barcelony leczy kontuzję stawu skokowego.

„Jeżeli jakiś trener byłby zadowolony z faktu, że nie ma do dyspozycji najlepszego napastnika, będącego od lat w reprezentacji, to na pewno nie byłby to szkoleniowiec, który chce wygrywać” – przyznał Probierz.

Warszawa, 09.10.2023. Rzecznik prasowy PZPN i team mened¿er pi³karskiej reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski (L) i selekcjoner Micha³ Probierz (P) podczas konferencji prasowej w Warszawie, 9 bm. Polacy przygotowuj¹ siê do meczów eliminacji mistrzostw Europy 2024 z Wyspami Owczymi i Mo³dawi¹. (js) PAP/Leszek Szymañski

Jak dodał, był przygotowany na kłopoty kadrowe w drużynie narodowej.

„Różne sytuacje w reprezentacji młodzieżowej (prowadził ją przed objęciem dorosłej kadry – PAP) przygotowały mnie do tego, że dopiero w niedzielę wie się, kto będzie dostępny na zgrupowaniu. Po meczach ligowych. Dlatego czekaliśmy aż do czwartku z powołaniami. To była pierwsza lista, a potem jeszcze w niedzielę ją zaktualizowaliśmy” – przypomniał.

Czy od czasu kontuzji Lewandowskiego selekcjoner miał z nim kontakt?

„Tak, rozmawialiśmy już po tym, jak doznał urazu. Dla niego ważna jest teraz rehabilitacja, ale na pewno będzie +duchem+ z reprezentacją” – zaznaczył selekcjoner.

Czwartkowy mecz z Wyspami Owczymi w Thorshavn i niedzielny z Mołdawią na PGE Narodowym w Warszawie będą pierwszymi z Probierzem w roli selekcjonera biało-czerwonych. 51-letni szkoleniowiec we wrześniu zastąpił Portugalczyka Fernando Santosa.

Reprezentacja Polski w kwalifikacjach Euro 2024 z dorobkiem sześciu punktów (dwa zwycięstwa, trzy porażki) zajmuje dopiero czwarte miejsce w grupie E. (PAP)

bia/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner