New York
52°
Rain
6:27 am5:48 pm EDT
15mph
92%
30.14
SunMonTue
64°F
57°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Eric Adams potępił uchwalenie dwóch ustaw przez radę NYC. „Atak na bezpieczeństwo publiczne”

21.12.2023

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams skrytykował „skrajnie lewicowy program” rady miasta, która zatwierdziła w środę przepisy zobowiązujące nowojorskich policjantów do raportowania każdego przypadku interakcji z obywatelami w czasie wykonywania czynności. Kolejny projekt, zatwierdzony przez radnych tego samego dnia, dotyczy zakazu zamykania więźniów w izolatkach.

Burmistrz Eric Adams – były kapitan NYPD – jest zdecydowanie przeciwny obu projektom ustaw, zatwierdzonych w środę, 20 grudnia, przez Radę Miasta Nowego Jorku.

„Ten atak na bezpieczeństwo publiczne jest po prostu zły” – powiedział Adams w programie „Cats & Cosby Show”.

„Przeważająca liczba mieszkańców miasta wspiera swoją policję. Chcą, aby ich policja zapewniała bezpieczeństwo publiczne, a nie wypełniała papierkową robotę. To samo dotyczy Departamentu Więziennictwa” – podkreślił Adams.

Burmistrz stwierdził także, że kontrowersyjne propozycje są sprawką „lewicowego kontyngentu” we władzach miasta, który ostro lobbuje w progresywnych kwestiach i nie zamierza ustąpić. „Masz ludzi, którzy mają skrajnie lewicowy program, którzy nie wierzą we wspieranie policji, a oni po prostu piszą te przepisy i po prostu przekazują je radnym” – powiedział Adams.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY