New York
61°
Sunny
6:15 am7:35 pm EDT
5mph
77%
29.8
TueWedThu
72°F
59°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Ludzie, którzy stracili pracę przez brak szczepionki na Covid-19, teraz mogą ją odzyskać

26.10.2022

Grupa pracowników sanitarnych, którzy zostali zwolnieni za odmowę przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi, powinna otrzymać z powrotem swoje miejsca pracy, a także wsteczne wynagrodzenie, orzekł sędzia stanu Nowy Jork.

Jak zaznaczył sędzia Sądu Najwyższego Ralph Porzio, wymóg miasta, aby pracownicy rządowi byli zaszczepieni był „arbitralny i kapryśny”. Miasto odwołało się jednak od tej decyzji.

Lokalni urzędnicy zapowiadają, że przepisy pozostaną w mocy i przypominają słowa ówczesnego burmistrza, Billa de Blasio, który zaznaczył, że służenie nowojorczykom wiąże się z odpowiedzialnością za zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko sobie, ale i całej społeczności.

Pracownicy miejscy byli zobowiązani do okazania dowodu przyjęcia co najmniej jednej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi przed listopadem 2021 roku. Ci, którzy tego nie zrobili, otrzymali wypowiedzenie w lutym tego roku. Zwolnionych zostało w sumie 1,761 osób.

Przypomnijmy, że burmistrz Eric Adams ogłosił w ubiegłym miesiącu, że miasto rezygnuje z przepisów pandemicznych dotyczących prywatnych pracowników od 1 listopada.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner