New York
77°
Fair
5:28 am8:18 pm EDT
13mph
34%
30.05
TueWedThu
72°F
73°F
81°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Nie żyje starsza kobieta z Florydy. Zaatakowały ją dwa aligatory

17.07.2022

Starsza kobieta wpadła do stawu w powiecie Sarasota na Florydzie. Miała ogromnego pecha, gdyż mały akwen zamieszkiwały aligatory. Po tym, jak wpadła do wody dwa osobniki zaatakowały staruszkę. Kobieta nie przeżyła – podaje CBS News.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 19:47 w Boca Royale Golf and Country Club w Englewood. Kobietę widziano, kiedy wpadała do stawu – według oświadczenia biura szeryfa powiatu Sarasota. Kobieta starała się nie utonąć i utrzymać na powierzchni, ale wnet pojawiły się tam aligatory.

Seniorka, której tożsamości nie udało się jeszcze określić, zmarła na miejscu. Po śmiertelnym wypadku aligatory zostały schwytane i usunięte ze stawu – podały władze.

To nie pierwsza w tym roku śmierć, zafundowana przez aligatory. W czerwcu aligator zabił osobę, którą aligator wciągnął do akwenu w Myrtle Beach w Południowej Karolinie. Kilka tygodni wcześniej odkryto ciało 47-letniego mężczyzny, pozbawione kończyn.

Komisji Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody wyraził zdanie, iż obrażenia lub zgony spowodowane przez aligatory – pomimo iż niemal zawsze przykuwają uwagę nawet ogólnokrajowych mediów – są stosunkowo rzadkie.

W 2021 r. komisja poinformowała, że ​​w ciągu ostatnich 10 lat na Florydzie odnotowano średnio 8 niesprowokowanych ugryzień przez aligatory, które wymagały hospitalizacji. Dodaje także, że prawdopodobieństwo wystąpienia takiego niesprowokowanego ataku wynosi 1 na 3,1 miliona. W latach 1948-2021 tylko 26 osób zostało zabitych przez ukąszenia aligatora na Florydzie.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner