New York
43°
Light Rain
6:39 am5:39 pm EST
5mph
89%
29.55
SatSunMon
41°F
41°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Ogromny żółw, warany i struś! Mężczyzna z Long Island trzymał w domu 100 zwierząt!

26.01.2024

Mężczyzna z Long Island zrobił sobie prywatne zoo! Władze odkryły w domu nowojorczyka 100 zwierząt, z których niektóre zaliczono do egzotycznych, a nawet zagrożonych gatunków. W domowym zwierzyńcu mężczyzna trzymał nawet strusia południowoafrykańskiego!

Policja, agenci federalni oraz służby związane ze zwierzętami interweniowały we wtorek wieczorem w rezydencji w North Bellmore. W piwnicy i na posesji domu odkryto dziesiątki domowych i dzikich zwierząt.

Humane Long Island poinformowało, że wśród znalezionych zwierząt był m.in. struś południowoafrykański oraz dziesiątki kurczaków, domowych kaczek i gęsi.

Władze skonfiskowały również zagrożoną salamandrę tygrysią, gigantycznego afrykańskiego ślimaka i północnoamerykańskiego oposa, a także parę piesków preriowych, warana paskowanego, warana stepowego, żółwia pustynnego i wiele degusów (koszatniczek).

Właścicielem nielegalnego zoo był 32-letni Matthew Spohrer. Zarzucono mu szereg wykroczeń, na podstawie których nałożono na niego grzywny opiewające na tysiące dolarów.

Spohrer stwierdził, że kupił strusia na Ebayu – jeszcze jako jajko – kiedy był pijany.

Dochodzenie ws. nielegalnej hodowli rozpoczęło się w październiku ubiegłego roku, kiedy nielicencjonowany wystawca pokazał część kolekcjonowanych przez Spohrera zwierząt na Bellmore Street Festival.

„Nielegalny handel dzikimi zwierzętami jest jednym z największych źródeł dochodów przestępczości zorganizowanej, ustępując jedynie przemytowi broni i handlowi narkotykami. Ale te zwierzęta płacą za to cenę” – powiedział w oświadczeniu Di Leonardo, antrozoolog i dyrektor wykonawczy Humane Long Island.

„Trzymanie gigantycznych ptaków, piesków preriowych i zagrożonych gatunków w ciasnej piwnicy lub szopie na podwórku jest okrutne, a trzymanie ich w klatkach obok ich naturalnych drapieżników może powodować u nich skrajny stres. Mówiąc wprost, dzikie zwierzęta nie są zwierzętami domowymi” – podkreślił.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY