New York
54°
Partly Cloudy
6:39 am7:20 pm EDT
6mph
72%
29.4
SunMonTue
52°F
59°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Sport
Społeczeństwo
Ameryka
Polonia

Polska bokserska noc w Nowym Jorku

01.06.2022

Pięściarze grupy Kownacki Management: Damian Knyba (7-0, 4 KO), Witold Lisek (3-0, 2 KO), Łukasz Niemczyk (2-0) oraz Mateusz Niemczyk (2-1, 1 KO) stoczyli bardzo udane pojedynki podczas bokserskiej gali zorganizowanej w Nowym Jorku.

Walki młodych pięściarzy, będące ich amerykańskim debiutem, odbyły się w sobotę, 21 maja, i miały miejsce w Amazura Concert Hall na Queensie. Wszyscy Polacy odnieśli zwycięstwa przynosząc nie tylko dużo radości polonijnym kibicom, ale także nadzieję, że spośród nich w niedalekiej przyszłości pojawią się nowi bokserzy, którzy będą zajmowali czołowe miejsca w statystykach zawodowych bokserskich federacji oraz zdobywali pasy i mistrzowskie tytuły.

Damian Knyba dominował nad doświadczonym Terrellem Jamalem Woodsem / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Walką wieczoru podczas „Rising New Stars” był pojedynek w kategorii ciężkiej stoczony pomiędzy Damianem Knybą (7-0, 4 KO) a doświadczonym amerykańskim bokserem Terrellem Jamallem Woodsem (28-51, 20 KO). „Hussar”, bo takiego pseudonimu na ringu używa polski pięściarz, pokonał swojego przeciwnika na punkty. Polak prawie przez całą walkę (sześć rund) górował nad amerykańskim bokserem, i to nie tylko wzrostem (jest wyższy o 10 centymetrów), ale również taktyką i liczbą zadanych ciosów. Mimo wygranej – jak powiedział „Nowemu Dziennikowi – nie był w pełni usatysfakcjonowany tym pojedynkiem.

„Czuję się bardzo dobrze, chociaż mam lekki niedosyt, że nie udało mi się znokautować przeciwnika – stwierdził Damian Knyba. – Terrell Jamall był twardym zawodnikiem i nie chciałem zbytnio się odkrywać oraz iść za ciosem, żeby za bardzo nie ryzykować. W czwartej rundzie złapała mnie kolka, bo zbyt późno zjadłem ostatni posiłek, co było moim błędem, którego już na pewno nie popełnię w przyszłości. Dlatego nie chciałem iść na całość, tylko spokojnie wyboksować go na punkty” – wyjaśnił swoją taktykę „Hussar”.

Dodał, że podczas walki bardzo motywował go doping, który słyszał z trybun. Mimo wszystko panował nad sytuacją na ringu oraz nie pozwolił, by emocje wzięły górę i go poniosły, ponieważ Terrell Jamal Woods, jako doświadczony bokser, tylko czekał na chwilę nieuwagi z jego strony, by zaatakować i zadać mu jakiś mocny i celny cios.

Witek Lisek pokonał na punkty Amerykanina Twona Smitha / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Dla Damiana Knyby sobotnia walka była debiutem na amerykańskim ringu zawodowym, który na pewno – mimo braku nokautu z jego strony – był udany. „Hussar” jest młodzieżowym mistrzem Polski, wicemistrzem Polski seniorów i brązowym medalistą mistrzostw Polski. Uznawany jest za jeden z największych talentów wśród młodych polskich pięściarzy. Na zawodowym ringu stoczył siedem zwycięskich walk, z czego cztery przed czasem. Ma także duże doświadczenie zdobyte podczas sparingów, które odbył m.in. z medalistami igrzysk olimpijskich – Filipem Hrgoviciem i Zhangiem Zhileiem. Pomaga mu także Mariusz Wach, czyli były polski pretendent do zdobycia tytułu mistrza świata wagi ciężkiej.

Niebawem Damian Knyba rozpocznie sparingi z mistrzem wagi ciężkiej WBA, WBO i IBF Oleksandrem Usykiem, który zaprosił naszego młodego pięściarza do przygotowań przed jego rewanżem z Anthonym Joshuą. Będzie także uczestniczył w obozie przygotowawczym w Dubaju, gdzie Zhang Zhilei trenuje przed pojedynkiem z Filipem Hrgoviciem.

Podczas gali „Rising New Stars” w Amazura Concert Hall na Queensie udanie zaprezentował się także Witold Lisek (3-0, 2 KO), który w czterech rundach pokazał bardzo dobry i skuteczny styl walki, pokonując na punkty amerykańskiego pięściarza Twona Smitha (3-6).

POLON-Rising Stars-3 – Mateusz Niemczyk wygrał pojedynek z amerykańskim pięściarzem Zacharym Scottem Juusolą / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Zwycięstwa odnieśli także bracia Niemczykowie. Obaj bliźniacy pokonali na punkty swoich amerykańskich przeciwników. Ich walki również były czterorundowe. Mateusz Niemczyk (1-1) wygrał z Zacharym Scottem Juusolą (1-2), a Łukasz z Dario Guerrero-Menesesem (0-1).

Pomiędzy występami polskich bokserów wystąpił znany polki raper Z.B.U.K.U.

Organizatorem gali w Amazura Concert Hall na Queensie była grupa RBK Promotions wraz z The New Mexican Promotions, we współpracy z Kownacki Management i wsparciu wielu polonijnych biznesów, wśród których głównym sponsorem był Greenpoint Insurance Brokerage.

Łukasz Niemczyk pokonał na punkty z Amerykaninem Dario Guerrero-Menesesem / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK[/caption]

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne