New York
48°
Clear
6:56 am4:30 pm EST
7mph
51%
29.91
MonTueWed
52°F
48°F
61°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Prawo i Finanse

Ponad 1,7 mln emerytów wróciło do pracy. Starsi ludzie nie nadążają za inflacją

04.09.2022

Drożyzna w Stanach Zjednoczonych zmusza emerytów do powrotu na rynek pracy. Jak podaje serwis „Money Wise” – ostatnie dane pokazują, że 3,2% pracowników, którzy dopiero w zeszłym roku przeszli na emeryturę, wróciło do pracy. To ok. 1,7 mln osób.

Paradoksalnie liczba emerytów powracających do pracy wraca do poziomów sprzed pandemii – twierdzi w swoim raporcie Indeed Hiring Lab. Nie zmienia to faktu, że emeryci często decydują się na powrót do pracy z powodu rosnących kosztów życia.

John Tarnoff – trener kariery z Los Angeles – twierdzi, że przejście na emeryturę jest obecnie zjawiskiem niedocenianym, czyli nieoczywistym.

„Koszty życia rosły jeszcze przed obecnym cyklem inflacyjnym, w którym teraz się znajdujemy – koszty rosły, stałe dochody nie były już dobre dla ludzi, ubezpieczenia społeczne jako instytucja są zagrożone” – mówi Tarnoff.

„Emerytura jest mylącą nazwą – nie ma już emerytury” — mówi Tarnoff. „Myślę, że starsi pracownicy zostaną złapani w pułapkę, bo nie mają wystarczających dochodów, aby nadążyć za inflacją”.

Skłaniać emerytów do powrotu na rynek pracy mogą także płynące z tego tytułu benefity. Spencer Betts – certyfikowany planista finansowy i dyrektor ds. zgodności w Bickling Financial Services w Lexington w stanie Massachusetts – twierdzi, że niektórzy emeryci mogą wracać do pracy z powodu dużej liczby wolnych stanowisk podwyżek płac.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY